Nový videoklip Anděl kapely Mirai je rozloučením se zesnulou ženou bubeníka

29. listopadu 2017 10:03
Kapela Mirai vydala nový videoklip, který je pro ně velmi osobní.

ČTI TAKÉ: Záhada filmu Titanic: Režisér vysvětlil, proč Rose nezachránila Jacka!

Šimon Bílý z kapely Mirai

Patří mezi nejpopulárnější mladé kapely současnosti. Mirai poslali do světa další singl z debutové desky  Konnichiwa. Anděl patří mezi nejsilnější skladby a stejně tak se jí dostalo velmi emotivního filmového zpracování.

Kapela Mirai

„Anděl je pro nás nejintimější skladbou z desky. Obsahově je to trochu úvahy o pomíjivosti života, která až mrazivě koresponduje s tím, čím jsme se museli v životě poprat. Touto skladbou bychom rádi vyjádřili vděk a pokoru,“ komentuje píseň její autor, zpěvák Mirai Navrátil. Ten na ní spolupracoval s celou kapelou a producentem Martinem Ledvinou.

Režie se ujal Ondřej Urbanec, který stojí i za předešlými klipy Pojď, zapomenem a Divadlo. Natáčení probíhalo ve Frýdku-Místku od západu slunce do mrazivého svítání. „Bylo to jedno z nejnáročnějších natáčení, ať už po realizační nebo po kreativní stránce.

Mirai

Jelikož se jednalo o citlivé téma, klip byl pro kapelu jistou formou rozloučení se zesnulou ženou bubeníka Šimona Bílého. Chtěli jsme pojmout námět vkusně a bez patosu, což se nám, doufám, povedlo,“ říká ke klipu jeho režisér. Na víkendovém předávání cen Český Slavík zahrála skupina svůj největší hit Když nemužeš, tak přidej, za který si rovněž odnesla dvě ocenění za Nejstreamovější českou skladbu a Nejoblíbenější píseň posluchačů rádia Impuls.

Mirai získali rovněž cenu pro Objev roku. „Rok 2017 už navždy zůstane v našich srdcích. Je rok velkých životních změn, radostí i smutku. Věříme, že vše se děje z nějakého důvodu a za celou kapelu děkuji všem, kteří při nás stojí. Ta ocenění zdaleka nepatří jen nám,“ řekl při vyhlášení zpěvák.

V příštím roce vyrážejí Mirai na turné společně s další mladou formací současné české hudební scény - Poetikou. Vše završí 8. dubna v  pražském Lucerna Music Baru.

ČTI TAKÉ: Ed Sheeran nemá čas na svojí sympatickou přítelkyni! Jak jí vynahrazuje nedostatek času?

Mirai - Anděl

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:03 čtvrtek 29. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • 57
  LOVE
 • 17
  SUPER
 • 14
  LOL
 • 13
  WTF
 • 12
  FAIL
 • 11
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART