Nový klip skupiny SLZA: V hlavní roli poprvé „neherec“ kytarista Lukáš Bundil!

24. dubna 2017 9:38
Skupina Slza natočila zatím svůj nejvýpravnější videoklip a představila první singl z chystaného druhého alba! „Ani vody proud“ strhl hned po zveřejnění vlnu sledovanosti.

ČTI TAKÉ: SELENA GOMEZ A KOUZELNÍCI Z WAVERLY NA SVATBĚ DAVIDA HENRIEHO!

Slza

Stále žádanější dvojice na českém hudebním výsluní, skupina Slza odtajnila termín vydání druhého alba. To spatří světlo světa v pátek 13. října 2017, přesně dva roky od debutu (multiplatinové desky) Katarze. První ukázkou je singl „Ani vody proud“, který doplňuje filmově zpracovaný videoklip. Poprvé se hlavní role ujal Lukáš Bundil. V klipu se spolu s ním objevují také reální fanoušci Slzy.

VIDEO: SLZA - Ani vody proud:

„I v těch nejtěžších životních situacích je důležité nahlížet na svět pozitivně a nenechat se pohltit tím špatným,“ popisuje myšlenku písně Lukáš a dodává: „Fanoušci se nás často ptají, proč v klipech nejsem vidět častěji, režisér Michal „Kunes“ Kováč měl zároveň názor, že se pro postavu v příběhu hodím více já. Na rozdíl od Petra, nejsem herec, a tak mě pro tuto změnu chvilku přemlouvali, nakonec jsme se ale rozhodli, že pro fanoušky uděláme i takovéto překvapení.

Slza

Za námětem videoklipu stojí kapela spolu se slovenským filmovým režisérem Michalem Kováčem, který v minulosti spolupracoval např. s Rytmusem, Monikou Bagárovou, Majkem Spiritem, kapelou Kabát atd. Hudbu složil Lukáš Bundil spolu s producentem desky Daliborem Cidlinským Jr. O text písně se tradičně postaral Ondřej Ládek.

Slza - natáčení klipu Ani vody proud

„Hledali jsme silný příběh a zpracování takové, aby celý klip působil netradičně, svěže a moderně,“ vysvětluje zpěvák Petr Lexa a popisuje ústřední dějovou linku: „Hlavní hrdina příběhu má nadpřirozené schopnosti, které však neumí zcela ovládat. Nemůže se dotýkat jiných lidí, nemá přátele a jeho okolí se ho bojí. Snaží se však najít způsob, jak se celé skutečnosti postavit, a právě díky tomuto vědomí všemu negativnímu nepodlehne.“

Slza - natáčení klipu Ani vody proud

Filmový videoklip vznikal začátkem dubna v Březnici, nedaleko Příbrami. Natáčení zabralo tři dny a kromě fanoušků Slzy se zapojili také místní obyvatelé. Slza si zakládá na pravidelném kontaktu s fanoušky a potkává se s nimi i mimo koncertní pódia.

Slza - natáčení klipu Ani vody proud

Ke vzniku nového singlu uskutečnili soutěž vycházející z tématu písně „Co nebo kdo ti pomáhá v těžkých chvílích“. Fanoušci na Instagram nahráli stovky fotek a Petr s Lukášem vybraným výhercům videoklip osobně pustili tři dny před oficiálním zveřejněním.

Slzu nyní čeká nabitá koncertní sezóna a práce ve studiu. Vydání druhé desky je potvrzeno na pátek 13. října a Slza se netají tím, že nahrávka by měla být posunem kupředu. „Koncertně i studiově spolupracujeme s fantastickými muzikanty a využíváme nejmodernějších zvukových technologií.

S první deskou se nám podařilo propojit moderní popový zvuk s češtinou a toto spojení nadále prohlubujeme. Zároveň pracujeme na nové úrovni díky zkušenostem, které nám přineslo mnoho odehraných koncertů, a díky sledování aktuálních trendů. Posun přišel také v rámci masteringu nahrávek - nově spolupracujeme s držitelem několika cen Grammy Vlado Mellerem,“ uzavírá Lukáš Bundil.

Fotogalerie

Ohodnoť nový videoklip skupiny Slza! Jako ve škole:
1
1
257
3
3
188
5
5
174
2
2
160
4
4
158

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:38 úterý 22. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • 65
  LOVE
 • 31
  SUPER
 • 24
  OMG
 • 19
  FAIL
 • 18
  LOL
 • 16
  WTF

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART