Nové Nintendo Switch 2 a skvěle vybavený smartphone od OnePlus

23. prosince 2023 9:34
Máme pro vás pozvánku na nejnovější a zároveň poslední letošní díl pořadu SMARTmania, který se věnuje novinkám a zajímavostem ze světa technologií. Premiérový díl vysíláme každé úterý v 17:30, tak se nezapomeňte dívat.

V posledním díle letošního roku nahlédneme do budoucnosti a podíváme se, jaká nová zařízení by měla spatřit světlo světa. Extrémně oblíbená herní konzole Nintendo Switch je tady s námi už hezkých pár let, konkrétně v březnu 2024 jich bude už sedm. Za dobu její existence japonská společnost vydala několik revizí a taky dvě odnože, z nichž jedna přinesla OLED displej a ta druhá pro změnu snížila cenu výměnou za absenci možnosti připojení k televizi. Po čem ale fanoušci dlouho volají, je navýšení výkonu, který není ve srovnání s konkurencí bůhvíjaký a značně limituje herní vývojáře. Koncem letošního roku se nicméně začaly objevovat reálnější spekulace, že se již brzy dočkáme nástupce. Více vám prozradíme v novém díle pořadu SMARTmania.cz.

Nintendo Switch 2

Příští rok se na našem trhu objeví skvěle vybavený smartphone OnePlus 12. A jak tohle víme? V Číně už si totiž odbyl premiéru, která prozradila nejen jak bude vypadat, ale i jakou nabídne výbavu. Tamní výrobci své vlajkové lodě většinou představují nejprve na domovském trhu, kde je po nich velká poptávka, přičemž světové premiéry se odehrávají až později, aby dokázali uspokojit co nejvíce zájemců.

Design OnePlus 12 je poměrně odvážný, ale nám se líbí. Přední straně vévodí prostorný AMOLED displej s adaptivní obnovovací frekvencí 120 Hz a maximálním jasem s extrémní hodnotou 4500 nitů, kterou nenajdete u žádného jiného telefonu na světě. Společnost také tvrdí, že obrazovka OnePlus 12 má pokročilé ochranné prvky chránící oči – displej telefonu má mít melatoninovou protekci, která má přispívat ke kvalitnějšímu spánku, pokud smartphone používáte před spaním. Displej je také vybaven speciální technologií, díky které se má lépe používat s mokrýma rukama.

Smartphone od OnePlus

Také jsme pro vás otestovali nejnovější MacBook Pro s čipem Apple M3, Google Pixel 8 Pro a chytré hodinky Apple Watch Ultra 2.

V případě, že nestihnete úterní premiéru, můžete si naladit reprízy v pátek (16:00), sobotu (14:00) a neděli (17:00). Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií. Po tomto díle bude následovat prázdninová pauza. Na nové díly se budete moci těšit opět od poloviny září.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:34 neděle 21. dubna 2024. Anketa je uzavřena.

 • 21
  SUPER
 • 21
  LOL
 • 20
  WTF
 • 20
  FAIL
 • 20
  OMG
 • 16
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART