Nové album skvělého Chucka Berryho CHUCK vyjde už 16. června!

2. června 2017 8:56
Decca Records vydávají 16. června album „CHUCK“, poslední velkou desku a první nové nahrávky za téměř čtyři desetiletí od zakladatele rock and rollu, legendárního Chucka Berryho, který letos zesnul ve věku devadesáti let.

ČTI TAKÉ: CZ&SK: SLEDUJ, JAK DÁ DIVOKEJ BILL NAŽIVO SVŮJ AKTUÁLNÍ SINGL KOŘALA!

Chuck Berry

„CHUCK“ obsahuje deset nových nahrávek, z nichž osm složil Berry. Je jeho prvním albem od roku 1979, kdy vyšla deska “Rock It.“

Novinku nahrál a produkoval Berry v různých studiích v okolí St. Louis se svou dlouholetou doprovodnou skupinou z rodného města - ve které hrají jeho děti Charles Berry Jr. (kytara) a Ingrid Berry (harmonika, vokály), plus Jimmy Marsala (Berryho hráč na basovou kytaru po dobu 40 let), Robert Lohr (klavír) a Keith Robinson (bicí).

CHUCK BERRY - LIVE 1964 - „Johnny B Goode“:

Ta ho doprovázela po téměř dvě desetiletí na více než dvou stech rezidenčních koncertech ve slavném Blueberry Hill klubu. Na albu jako hosté také vystupují Gary Clark Jr., Tom Morello, Nathaniel Rateliff a Chuckův vnuk Charles Berry III. Slavný spisovatel a historik Douglas Brinkley přispěl průvodním slovem. Morello i Rateliff se objeví ve skladbě „Big Boys,“ kterou Brinkley ve svém textu nazval „národní hymnou kytaristů”.

„Práce na přípravě vydání této desky v posledních měsících a v podstatě v posledních několika letech jej naplnila pocitem radosti a uspokojení,” uvedla Berryho rodina ve svém vyjádření zaslaném na Facebook krátce po jeho smrti. „I když naše srdce v těchto chvílích ztěžkla, víme, že by si nepřál nic jiného, než vidět vydání tohoto alba pro celý svět. Nevíme o lepším způsobu jak oslavit a připomenout si devadesát let jeho života než prostřednictvím jeho hudby.”

Některé písničky na albu „CHUCK“ dostaly svou podobu již v osmdesátých letech, kdy je Berry po mnoho let v pauzách mezi koncertními šňůrami vybrušoval ve svém domácím studiu v St. Louis. Rok 2014 věnoval přípravě alba. Když ho nalomené zdraví v roce 2015 přinutilo přestat koncertovat a nahrávat, Berry nadále dohlížel na produkci a přípravu desky „CHUCK,“ pověřil svou rodinu a blízkého přítele Joe Edwardse, majitele Blueberry Hill, aby mu splnili přání album dokončit a vydat.

Od vrcholu alba „Lady B. Goode,“ duchovního pokračování ikonické skladby „Johnny B. Goode“ s úchvatnými sóly tří generací Berryho kytaristů, k břitké country baladě „Darlin’,“ duetu s jeho dcerou Ingrid - „CHUCK“ je vpravdě rodinná záležitost.

„Práce na tátově desce byla jedním z nejlepších zážitků mého života,” řekl Charles Berry Jr. „Budu navždy mít v srdci naše rozhovory o hudbě a dobu, kterou jsme spolu strávili při jejím dokončování.”

Smrt Chucka Berryho 18. března vyvolala lavinu kondolencí a projevů účasti od fanoušků, kolegů hudebníků a světových politiků - od členů The Rolling Stones a Beatles k bývalým prezidentům Baracku Obamovi a Billu Clintonovi. The Times napsaly: „Berry vytvořil sled riffů, které zůstávají základními stavebními díly rockové hry na kytaru. Kombinoval je s chytrými, přidrzlými, mazanými a hravými texty, které vykreslily pronikavé viněty života -náctiletých.

Výsledkem byla řada perfektních tříminutových popových mistrovských kousků.” The Daily Telegraph napsal: „Chuck Berry byl jedním z nesporných a věčných velikánů rock and rollu, otec zakladatel hudby, která otřásla světem a formovala jej. Jeho vliv na Elvise, The Beatles a Stones (stejně jako na všechny hvězdy nebe rock and rollu, od Buddy Hollyho k Bruce Springsteenovi) stačí na zajištění hudební nesmrtelnosti”.

Rolling Stone tvrdí, že Berry „definoval rock & roll během jeho zrodu a na mnoho dalších desetiletí.” The New York Times nazvaly Berryho rockovým „hlavním teoretikem a konceptuálním géniem, skladatelem, který pochopil, po čem mládež touží, dřív než mládež porozuměla sobě,” a dodávají, že i po šedesáti letech znějí jeho první nahrávky stale „bezstarostně a odvážně.”

„CHUCK“ - seznam skladeb:

 • Wonderful Woman
 • Big Boys
 • You Go To My Head
 • 3/4 Time (Enchiladas)
 • Darlin’
 • Lady B. Goode
 • She Still Loves You
 • Jamaica Moon
 • Dutchman
 • Eyes Of Man

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:56 sobota 30. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • 16
  OMG
 • 15
  SUPER
 • 15
  LOL
 • 13
  LOVE
 • 11
  WTF
 • 11
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART