Milujeme Minecraft! 10 faktů a zajímavostí o téhle skvělé hře!

8. března 2017 15:28
Ať už jsi, nebo nejsi vášnivým hráčem nebo hráčkou téhle dokonalé hry, určitě ji znáš! Podívali jsme se na pár zajímavostí a protože nás baví... sdílíme! Mrkni na to!

ČTI TAKÉ: 12 TOP SEXY COVERŮ SVĚTOVÝCH MAGAZÍNŮ! JUSTIN, LADY GAGA, MILEY, BEYONCÉ...

1. Úplně první verze Minecraftu byla hotová za pouhých šest dní!
V roce 2009 vytvořil sandboxovou hru Minecraft švédský programátor a člen švédské Mensy - Markus Persson (hráčům známý jako „Notch). Po vydání full verze v listopadu 2011 celosvětově úspěšnou. Notch mimochodem nedodělal ani střední školu, protože pořád jen a jen programoval...

via GIPHY

2. Původní pracovní název hry byl „Cave Game“
Poté byla hra přejmenována na Minecraft: Order of the Stone a nakonec jí zůstal jen stručný název Minecraft.

3. Inspirace jinými hrami
Notch řekl, že při tvorbě hry Minecraft se inspiroval mnoha dalšími oblíbenými hrami, ze kterých bral nápady. Byli mezi nimi například gamesky jako Dwarf Fortress, Dungeon Keeper, nebo RollerCoaster Tycoon.

via GIPHY

4. Vzhled Creepers vznikl omylem!
Vzhled Creepers (nechvalně známé, zelené a tiché příšery, které hráče přepadnou a následně explodují) byl určen chybou v kódování! Notch chtěl původně vytvořit prasátko (!), ale nastavil špatně parametry výšky a tak vznikli legendární creepeři, které hráči zároveň milují i nenávidí!

5. Tajemství Endermanovi řeči
Řeč, kterou mluví Enderman (= tři bloky vysoký, lidský mob s dlouhýma rukama, nohama, malým tělem a svítícíma fialovýma očima) je vlastně převážně angličtina - akorát POZPÁTKU! Mrkni například na “hiya,” “here,” “this way,” “forever,” and “what’s up?”.

Tvůrce hry Minecraft - Markus Persson aka Notch

6. Minecraft se běžně využívá při výuce na švédských školách!
V roce 2013 začal jeden z učitelů používat hru Minecraft k tomu, aby svým třináctiletým žákům vysvětlil, jak funguje městské prostředí, k čemu je dobrá zeleň a plánování do budoucnosti... Od té doby se k tomuto účelu hra využívá skoro na mnoha základkách. Tomu se říká škola hrou!

Minecraft

7. Hra neměla ani v počátcích žádnou placenou reklamu, ani cílený marketing!
Všichni fanoušci se o ní dozvěděli postupně mezi sebou, nebo z videí na Youtube! Posedlost Minecraftem se šířila jako lavina!

8. Tvůrce Minecraftu si jen pro sebe nechal zvláštní specialitku!
Jeho postavička prý jako jediná ve hře upustí jablko, když zemře.

9. Název hry se jednou za čas schválně zobrazí špatně!
Každé desetitisící spuštění hry prý zobrazí v menu špatně název Minecraft! Tak se nelekej, když se ti objeví místo Minecraftu „Minceraft“ a udělej rychle screenshot!

10. Šťastný miliardář Notch
V roce 2014 tweetnul Notch, že dává do prodeje svůj podíl ve firmě Mojang vlastnící Minecraft. O tři měsíce později prodal společnost Microsoftu za 2.5 milardy dolarů! Má tak vyděláno na celý život a tak se teď sám věnuje jen tomu, co ho baví = programováním různých menších her a experimentování.

VIDEO: Sousedé | Český Minecraft Film:

Hrál/a jsi někdy Minecraft?
Hlasuj 398
ANO!
Hlasuj 155
NE!

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:28 čtvrtek 6. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • 51
  SUPER
 • 31
  LOVE
 • 25
  WTF
 • 22
  LOL
 • 21
  FAIL
 • 16
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART