Mikolas Josef vydává singl Acapella a míří s ním do amerických rádií!

23. května 2019 16:26
Nejstreamovanější český zpěvák v zahraničí Mikolas Josef vydá v pátek o půlnoci svůj nejnovější letní hit – Acapella. Nahrávání probíhalo v Torontu, Londýně, Barceloně, Praze a v LA. Na songu spolupracoval Mikolas s umělci 12 různých národností.

Z natáčení klipu Mikolase Josefa - Acapella

O píseň Acapella projevila zájem americká rádia, den po vydání ji nasazují do rotací např. v Miami na Floridě nebo v Kalifornii. Acapella vznikala čtyři roky.

Jedním ze skladatelů byl například i na Grammy nominovaný Jenson Vaughan, který pracoval s Madonnou, Britney Spears nebo Post Malone. Na produkci se podílel i držitel Grammy Brian Yaskulka.

Z natáčení klipu Mikolase Josefa - Acapella

Netypicky pro Mikolasovu produkci v songu uslyšíte hlasy dvou dalších zpěváků – amerického zpěváka Frankie J (známý například z písně Suga Suga a nominovaný na Grammy za svoje album Faith, Hope y Amor) a panamsko-kanadského zpěváka a songwritera Fita Blanka, jehož písně se objevily třeba ve filmu Rychle a zběsile 7.

Z natáčení klipu Mikolase Josefa - Acapella

„Jsem obrovským fanouškem latino kultury. Hrozně rád jezdím hrát pro jižanské národy, lidi tam mají v sobě těžko popsatelnou energii, která byla inspirací právě pro píseň Acapella,“ komentuje vznik písně Mikolas, který v ní zpívá také španělsky.

„Jsem rád, že mám tu možnost pracovat a inspirovat se v zahraničí. I díky tomu můžu všechny vydělané peníze investovat tak, jak bych měl – do svých fanoušků. Mám nejlepší fanoušky na světě! Vždycky to tak dělám – vezmu vše co mám a dám to do projektu, který jim právě připravuji. Náklady byly opravdu obrovské, protože už během úvodních připrav ve studiu v Kanadě Acapella nadchla spoustu velkých lidi z branže, ti ji pustili jiným slavným lidem, kteří pak za mnou přiletěli do Ameriky, a třeba Frankie J, který má v kapse nominaci na Grammy, přivezl další nápady. A zaplať pánbůh, že tyhle možnosti nám svět nabízí a můžeme konečně i my na tuhle hudební úroveň dosáhnout,“ říká Mikolas, který vytvořil svou dosud nejnákladnější a nejnáročnější píseň. Náklady vypočetl na 250 tisíc dolarů.

Z natáčení klipu Mikolase Josefa - Acapella

„Natáčeli jsme hlavně v Barceloně, taky v Praze a v Thajsku, přivezli jsme lidi ze všech koutů světa. K mému zajetému týmu jsem nabral nové talenty a stálo to za to,“ dodává Mikolas o videoklipu, který opět sám režíroval. 

Fotogalerie

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:26 pátek 20. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • 113
  SUPER
 • 42
  LOVE
 • 29
  LOL
 • 28
  OMG
 • 26
  WTF
 • 26
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART