Martin Harich zazářil na celosvětovém pěveckém festivalu Rzeszów Carpathia 2018

30. května 2018 11:04
Slovenský zpěvák a hudebník Martin Harich si odnesl od odborné poroty 1. místo a získal také speciální cenu poroty - Největší osobnost festivalu!

ČTI TAKÉ: MARTIN HARICH V MIXXXER SHOW! SLEDUJ CELÝ DÍL!

Martin Harich

O minulém víkendu se v Polsku konal už 14. ročník mezinárodního pěveckého festivalu Rzeszów Carpathia 2018. Martin Harich si odnesl 1. místo a získal i speciální cenu poroty - Největší osobnost festivalu. Martin se do Rzeszówa probojoval z téměř tři sta uchazečů a představil zde autorskou skladbu s názvem Under the lamps.

V neděli večer si Martin Harich převzal z rukou zástupce Svazu polských autorů ZAiKS - Marka Kościkiewicze 1. cenu na mezinárodním hudebním festivalu Rzeszów Carpathia 2018. Zpěvák dostal také speciální cenu poroty financovanou nadací Krzysztofa Dzikowského - Největší osobnost festivalu. Odbornou porotu a festivalové publikum si Martin získal vlastní skladbou Under the lamps, kterou zahrál za doprovodu své kapely ve složení – Matěj Smutný (bicí) a Daniel Hic (basa).

Martin Harich

„Je to trochu fráze, ale opravdu jsem to nečekal! V žádné soutěži jsem ještě neskončil na prvním místě a teď jsem najednou získal dvě ceny,“ sděluje své první dojmy Martin a dodává: „Mám velkou radost z toho, že píseň vzbudila zájem i v polských rádiích a některá ji už také nasadila do vysílání. Na festivalu jsem potkal mnoho úžasných lidí a samozřejmě jsme si ve volných chvílích zahráli s kapelou i na ulici.“

Martin Harich

O ceny poroty festivalu bojovalo celkem osmnáct uchazečů z Evropy i Asie. Grand Prix si odnesla Neringi Siaudikyte z Litvy za výkon s písní All over again. Na druhém místě skončil Polák Szymon Pejski a třetí příčku obsadila funková formace Jungle Label z Košic. 

Martin Harich

Za vznikem festivalu, jehož první ročník proběhl už v roce 2005, stojí ředitelka Uměleckého centra v Rzeszów - Anna Czenczek. Na každý ročník se hlásí okolo dvou set uchazečů. Doposud se festivalu zúčastnilo 27 zemí včetně například Izraele, Kanady nebo Vietnamu.

Martin Harich

Video z předávání cen: 

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:04 čtvrtek 27. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • 12
  LOVE
 • 10
  SUPER
 • 10
  WTF
 • 10
  FAIL
 • 9
  LOL
 • 9
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART