Marpo&Troublegang a High Lite Tourning v Ostravě odpálili velkolepou show Straight Outta Lockdown!

19. června 2020 9:38
V sobotu 13. 6. odpálila kapela MARPO&TROUBLEGANG velkolepou show pro 300 lidí na místě a unikátní on-line stream přes Ticketstream.cz . 80 minut koncertu doplnila premiérovým singlem „EASY“ zpěvačka LENNY, který si zazpívala společně s Marpem.

80 minut koncertu doplnila premiérovým singlem „EASY“ zpěvačka LENNY, který si zazpívala společně s Marpem.„Ostrava byla naprosto úžasná. To, co nám High Lite naservírovali za stage venku i uvnitř, byl masakr. Velký díky všem, co se na tom podíleli, koukali on-line nebo přišli na místo!“ říká Marpo.

High Lite Touring navrhli i vytvořili pro Marpa a jeho TroubleGang nevídaný show koncept. Indoor i outdoor stage s obřími LED obrazovkami, show svícená nejvyspělejšími světelnými technologiemi, ohňové efekty nebo výsuvná plošina pro bubeníka. Tyto technické vychytávky si mohlo užít tři sta fanoušků přímo na místě koncertu. Další tisíce diváků, kteří se přímo na koncert nedostali, sledovali našlapanou show z pohodlí domova. Ti, co se do Průmyslového areálu Nad Porubkou nedostali, nemuseli smutnit. Díky 3D zvuku a dynamické kameře z bezprostřední blízkosti Marpa a Troublegangu, si prožili koncert z první řady.

Marpo

„Technické okénko“

Online koncert začal uvnitř skladu High Lite Touring, kde Marpo se svými rappery odehráli 3 písně ze starších alb. Indoor scéna byla navržena decentně. Využili zde kolem 50 inteligentních světel a přes 100 panelů LED obrazovek, které tvořili vertikální a horizontální pásy, jenž byly hlavním prvkem designu. Divákům live streamu tento začátek koncertu zprostředkovávali 3 kameramani, z nichž jeden měl na starost dynamickou kameru. Při přechodu na venkovní stage kameraman sledoval Marpa společně s rappery, jak se v zákulisí připravují na energický nástup na druhou venkovní scénu. Pomocí cyberhoist motorů se v pravý moment zvedla centrální LED obrazovka, z centra pódia se vysunul na zvedací plošině bubeník kapely a rappeři vběhli na velkolepou scénu, kde byla připravena jejich kapela a natěšený dav fanoušků.

Hlavní dominantou venkovní scény byla 30 metrů široká a téměř 4 metry vysoká LED obrazovka zavěšená v ground supportu vysokém přes 10 metrů. Celkový design působil velmi dynamicky a vzdušně, i díky toho, že celková konstrukce nedisponovala střechou, což znamená, že akce byla doslova open air. O výborný zvukový zážitek se postaral PA systém složený z profesionální reprosoustavy L-Acoustics K2, KS28 a KARA ovládána pomocí digitálního mixpultu Yamaha CL5.

Marpo

Diváci live streamu sledovali outdoorovou show pomocí 6 kamer, z nichž 3 byly dynamicky ovládané z ruky kameramanů. Veškerý obrazový materiál byl sestřihán pomocí Black Magic ATEM production studia. Pokud navíc diváci živého přenosu použili sluchátka, mohli si vychutnat speciální 3D zvukové efekty, které byly vytvořeny pomocí technologie KLANG.

„Snažíme se využít naše technologie a know-how tak, aby to interpreta a jeho performance posunulo na vyšší úroveň, aby se v našem prostředí cítil co nejlépe a vizuál hrál ruku v ruce s obsahem. Jsme něco jako jejich booster!“říká hlavní projekt manager High Lite TOuring a stage designer Marpovi show Michal Šiška

Společnost High Lite Touring, která v této sezóně obvykle staví a technicky vybavuje stages pro největší české a slovenské festivaly, má letos kvůli pandemii veškeré podnikaní pozastaveno. Nicméně nezoufají a snaží se i za těchto časů vytvářet aktivity a udržovat tým profesionálních techniků pohromadě. Tak jako několik dalších firem v jejich branži začali dělat živé přenosy koncertů. Vytvořili platformu High Lite Basement, kde posunují live streaming na nový level.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:38 sobota 17. října 2020. Anketa je uzavřena.

 • 23
  LOVE
 • 19
  SUPER
 • 19
  OMG
 • 18
  LOL
 • 18
  WTF
 • 18
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART