Márdi z Vypsaný fixy: Nejzajímavější bylo natáčet a spát v kostele.

24. května 2017 19:46
Kapela Vypsaná fixa vydala novou desku. Díky ní si vyzkoušela, jaký to je spát v kostele.

ČTI TAKÉ: SOUTĚŽ: Vyhraj nejnovější desku Vypsané fixy na vinylu!

Vypsaná fixa

V jednom rozhovoru jste řekl, že málokterým kapelám se podaří novými alby překonat ta stará. Myslíte si, že se vám to s albem „Tady to někde je“ podařilo?
Márdi: Ano, myslím si, že všechny naše desky jsou taková širší špička, ale tahle deska se dostala skoro až na ten hrot širší špičky.

Které z vašich alb považujete za nejpovedenější?
Márdi: Kdybych měl vybrat tři, tak bych dal náš debut „Brutální všechno“, „Fenomén“, což byla průlomová deska, potom „Tady to někde je“ a ještě možná „Detaily“.

Neprozradit datum vydání desky byl dost odvážný tah. Vyplatilo se vám to?
Márdi:
Těžko říct, to poznáme až se deska nějaký čas prosazuje, takže dneska se to ještě nedá zhodnotit. Až čas nám ukáže, jestli to byl dobrej nápad nebo ne.

Proč jste se rozhodli datum neprozradit?
Márdi:
Protože nám to přišlo jako dobrej nápad.

Čerpali jste tenhle nápad ze zahraničí nebo přišel sám od sebe a pak až jste posléze zjistili, že už to v cizině pár zpěváků udělalo?
Márdi:
Věděli jsme to, nebylo to úplně vykrádačka. Samozřejmě prvotní absolutní originál ten nápad není.

Novou desku jste natáčeli na čtyřech místech. Na kterém jste si natáčení nejvíce užili?
Márdi:
Všechny byly zajímavý. Já jsem o tom napsal takovej blog, který se stal teď součástí nově vzešlého vinylu. Je tam takovej sešit, kde je všechno popsaný. Kdyby měl ale vybrat, tak nejzajímavější to bylo ve Vernéřovicích u Broumova, kde jsme točili v kostele, a i jsme v něm bydleli a spali. Nikdy jsem v kostele nespal, takže to bylo moje poprvé.

Kdyby vám přišla podobná nabídka nahrát desku zase v takových studiích, přijali byste to?
Márdi:
Asi ne, znova bysme to nedělali na těch samých místech. Nedokážu ale odpovědět, jestli jo nebo ne. Teď je to chvíli potom, co vyšla deska. Zkoušeli jsme toho celkem hodně, zažili nahrávání i v zahraničí a takhle, ale teď ještě vůbec nevím.

Letos jste se zúčastnili Útulek festu, potěšila vás nabídka účasti na dobročinné akci?
Márdi:
Určitě jo, protože jsme v Ústí a Útulek fest probíhal v Ústí nad Labem a my všichni jsme tady studovali vysokou školu. Pořadatele známe docela dlouho a už jsme tam hráli předtím asi dvakrát, takže jsme se tam po letech vrátili a bylo to strašně super koncert. Koncert se povedl a byla tam výborná atmosféra.

Jaký je váš vztah k zvířatům, máte doma nějaké?
Márdi:
Máme doma želvu a psa. Pes je bulteriér a želva stepní.

Co si celkově myslíte o problematice opuštěných zvířat a nechávání je přivázané v lesích?
Márdi:
Je to pěkně hnusný, když to někdo dělá. Když si třeba pořídíš psa, pak ho někde přivážeš ke stromu a necháš ho tam být. Tohle fakt vypovídá o člověku, jaký je. Bohužel se ale musíme smířit s tím, že jsou na planetě takovýhle lidi.

Na Rádiu 1 jste si vyzkoušel i roli moderátora. Jak jste se s touhle úlohou sžil?
Mádi:
Bylo to dobrý. Byl jsem tam s kytaristou a s mojí dcerou, která byla zrovna nemocná, ale neměl jsem pro ní hlídání. Byla z toho trochu zklamaná, protože si myslela, že rádio je strašně velký a že je to nějaký hrad či zámek, odkud vysílají. Ono to tam bylo hodně malý. Ale zase se jí tam líbilo všechno to občerstvení. Ona nás sledovala a byl to vlastně dobrý výlet, který jsme si užili. Jeli jsme vlakem, pak jsme pouštěli hudbu, která nás baví. Byl to hrozně hezký den v mým životě, který si zapamatuju.

Kdyby přišla z rádia taková nabídka, uvažoval byste o tom?
Márdi:
Určitě by mě to bavilo, ale ještě jsem takovou nabídku nedostal.

Óčko tip: Tuto středu 31. května křtí Vypsaná fixa svůj vinyl na Střeleckém ostrově v Praze od 17 hodin. Nenech si to ujít.

Vypsaná fiXa Limity (OFFICIAL VIDEOCLIP:

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:46 čtvrtek 21. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • 10
  WTF
 • 10
  FAIL
 • 9
  OMG
 • 8
  LOL
 • 8
  LOVE
 • 7
  SUPER

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART