Malá mořská víla ožívá v podání Halle Bailey a s hlasem Natálie Grossové!

22. května 2023 0:41
Už 25. května připluje do českých kin filmové zpracování slavné animované disneyovky Malá mořská víla. V roli Ariel uvidíte Halle Bailey, kterou nadabovala do češtiny Natálie Grossová. Prince si zahrál Jonah Hauer-King a jeho českým hlasem je Marek Lambora.
Malá mořská víla

Malá mořská víla je hranou verzí Oscarem oceněné animované klasiky. Snímek se inspiruje nadčasovou pohádkou, kterou v roce 1837 napsal dánský spisovatel Hans Christian Andersen, a jedná se o klasický příběh outsidera, který osloví naprosto každého.

Děj se odehrává ve 30. letech 19. století v prostředí fiktivního ostrova v Karibiku a ve vodách kolem něj. Ariel (Halle Bailey) je temperamentní osmnáctiletá mořská víla s krásným hlasem a touhou po dobrodružství. Je nejmladší dcerou krále Tritona (Javier Bardem), který vládne oceánům ze svého podmořského království, a mezi jeho dcerami Sedmi moří je tou nejvzdornější. Ariel, frustrovaná z omezení, která její život přináší, je fascinována světem nad hladinou. Jde ovšem o svět obývaný lidmi, se kterými Triton zakázal veškerému mořskému lidu kontakt.

Ariel tráví čas se svým rybím přítelem Šupinkou (Jacob Tremblay) sbíráním lidských artefaktů z vraků lodí roztroušených po dně oceánu, které ukládá do své tajné jeskyně. Jednoho dne se však navzdory otcovým nařízením – a prosbám Šupinky a Sebastiana (Daveed Diggs), korýše a královského majordoma - neubrání a vyplave na hladinu, kde narazí na majestátní loď dobrodružného prince Erica (Jonah Hauer-Kin). Tomu následně během bouře, ve které je jeho loď zničena, zachrání život.

Když Triton zjistí, že se Ariel vydala do světa nad hladinou, rozhněvaně zničí všechny lidské poklady v Arielině jeskyni. Ariel je zoufalá a její touha dozvědět se o lidském světě více tím jen posílí. Protože chce své touhy naplnit, uzavře dohodu s Tritonovou sestrou, zlou Uršulou (Melissa McCarthy), mořskou čarodějnicí, které se všichni obyvatelé moře obávají. Ariel se rozhodne vzdát se svých darů mořské panny, včetně jejího krásného zpěvu, výměnou za možnost vydat se do světa lidí a poznávat ho. Než skončí třetí den, musí ji však políbit někdo, kdo ji upřímně a doopravdy miluje, jinak bude navždy patřit Uršule. Jakmile se Ariel ocitne na souši, vydává se do hradu na Královnině ostrově, kde se s princem Ericem seznámí oficiálně. Eric si jí však zpočátku nevšímá, protože se soustředí na hledání mladé ženy s krásným hlasem, která ho zachránila, a netuší, že to byla ve skutečnosti Ariel.

Eric se do Ariel ovšem nakonec zamiluje a uvědomí si, že jsou skutečně spřízněné duše. Když si Ariel uvědomí, že se ji Uršula pokusila podvést, pokusí se krab Sebastian, rybí kluk Šupinka a terejka Rudla (Awkwafina) Uršulino kouzlo zlomit. Jejich snaha vyústí ve velkolepý souboj mezi králem Tritonem a Uršulou, který má jednou provždy rozhodnout, kdo bude vládnout všem mořím, a Ariel s Ericem jsou nuceni pokusit se překonat propast mezi svými dvěma rozdělenými světy. Více o filmu najdete zde.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:41 úterý 19. září 2023. Anketa je uzavřena.

 • 3
  SUPER
 • 3
  LOL
 • 3
  WTF
 • 3
  OMG
 • 3
  LOVE
 • 2
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART