Luis Fonsi, autor nesmrtelného Despacita, vydává výběr svých top hitů!

15. září 2017 9:17
Fonsi oslavuje 18 let své kariéry vydáním alba Despacito & mis grandes éxitos. Jedná se o kompilaci hitů, které ho katapultovaly mezi latinsko-americké a španělské hvězdy. Na desce nechybí ani Despacito.

ČTI TAKÉ: HRA O TRŮNY: SLAVNÍ HERCI A JEJICH LÁSKY V OPRAVDOVÉM ŽIVOTĚ! KDO S KÝM ŽIJE NEBO RANDÍ?

Despacito - videoklip

To se stalo za posledních 21 let prvním songem zpívaným ve španělštině, který dosáhl nejpřednější příčky Billboard Hot 100, obsadilo pozici nejsledovanějšího videa na YouTube, na Spotify si připsalo přes 1 bilion streamingů a v rámci iTunes se stalo platinovým v desítkách zemí.

Luis Fonsi feat. Daddy Yankee - Despacito

Virální megahit, který se rozšířil snad do všech koutů světa, v originální verzi otevírá celé album. Následuje verze s Justinem Bieberem a celou přehlídku uzavírá Despacito v rytmu salsy.

Luis Fonsi však sklízel úspěch i před stvořením Despacita - prodal miliony desek, vyprodával koncerty a nahrával s lokálními hvězdami, jako jsou například Juan Luis Guerra nebo Laura Pausini. V roce 2014 vydal album 8, jež produkoval Martin Teref, který má na kontě spolupráci například s Jasonem Mrazem či Jamesem Morrisonem. V několika zemích debutovalo na první příčce.

Mimoto hrál v reklamě na Pepsi a na Olympijské hry, byl nominován na Grammy a její latinskou verzi dokonce získal. Vystupoval i na koncertu k Nobelově ceně za mír v roce 2009.

Luis Fonsi své songy nejenom zpívá, ale sám je i skládá – je muzikantem, multiinstrumentalistou a básníkem.

ČTI TAKÉ: HRA O TRŮNY: SLAVNÍ HERCI A JEJICH LÁSKY V OPRAVDOVÉM ŽIVOTĚ! KDO S KÝM ŽIJE NEBO RANDÍ?

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:17 sobota 13. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 28
  LOVE
 • 10
  SUPER
 • 10
  LOL
 • 8
  WTF
 • 7
  FAIL
 • 6
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART