Lipo chce novinkou „Vidíš, co jiní nevidí“ probudit kreativitu v mladých lidech

18. září 2017 14:19
„List je prázdnej, začni psát,“ nabádá rapper Lipo novým singlem Vidíš, co jiní nevidí. Skladba je určena všem kreativním lidem, zejména těm mladým, kteří se nechtějí jen bez zájmu dívat na stav věcí kolem sebe, ale mají chuť a nápady, jak je měnit k lepšímu.

ČTI TAKÉ: KAM SE NA NÍ HRABE CARA DELEVINGNE! STUDENTKA SE CHLUBÍ MEGA HUSTÝM OBOČÍM!

Lipo

Ve videoklipu, který si rapper tradičně sám režíroval, můžeme vidět talentované mladé lidi, jak kráčí za svými uměleckými sny.

Refrén písně nazpíval ODD, polovina hiphopové dvojice ATMO music. S Lipem jako producent jeho songů spolupracuje pravidelně, není však příliš obvyklé, aby se postavil za mikrofon. Charisma jeho statného hlasu tak možná bude pro některé překvapením.

Lipo - Vidíš, co jiní nevidí ft. ODD: 

O tom, jak je těžké přetavit přání v konkrétní výsledek, ví své i sám Lipo. „Vzpomněl jsem si na dobu, kdy jsem začínal psát první texty a neměl jsem nic, kromě touhy světu sdělit to, co jsem sám považoval za důležitý. 

Je mi jasný, že takhle nějak začíná většina lidí a že to občas není vůbec snadný,“ zamýšlí se hudebník, který před deseti lety vydal první desku s projektem BPM. Tehdy se ještě pod nezávislým labelem a minimem prostředků vydal na cestu za tím, aby na českou hiphopovou scénu přinesl zcela novou podobu žánru, nezatíženou zažitými stereotypy. Touto cestou úspěšně kráčí dodnes.

Sám Lipo se mnohokrát angažoval v oblasti sociálních či politických témat, například v roce 2010 songem Pozdravy z Liberce upozorňoval na nekalé praktiky na liberecké radnici, v singlu Město, co spí z posledního alba O duši se zase zabýval situací ve vybydlených částech svého rodného města. Těší ho, že začíná vnímat rostoucí zájem mladé generace o dění kolem nás.

„Za poslední dobu jsem se setkal s řadou projektů mladých lidí, kteří se rozhodli změnit věci kolem sebe a věnovat svoji energii něčemu, co má hlubší smysl. Díky programu, jakým je SmartUp, najdou prostředky a hlavně i podporu od lidí k uskutečnění svých plánů. 

Tenhle song jsem napsal pro všechny, kdo si jdou bez okázalých gest za svým snem, i pro SmartUp, a všechny ty, kdo v tom snažení mladým lidem pomáhají,“ říká Lipo. Dodává, že nadšení nastupující generace ho při natáčení ovlivnilo, což je z klipu patrné.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:19 úterý 16. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 16
  LOVE
 • 9
  LOL
 • 9
  OMG
 • 8
  WTF
 • 8
  FAIL
 • 6
  SUPER

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART