Lhala a teď platí! Australská blogerka tvrdila, že má rakovinu, teď musí zaplatit pokutu!

30. září 2017 18:10
Blogerka tvrdila, že má rakovinu, přestože to nebyla pravda.

ČTI TAKÉ: Myslí i na ty, které nikdy neviděl! Cameron Dallas poslal květiny na pohřeb své velké fanynky!

Blogerka Belle Gibson

Australská fitness blogerka Bella Gibson si svůj úspěšný blog založila na tom, že rakovinu, kterou prodělala, porazila díky zdravému stravování a cvičení. Teď ale musí zaplatit pokutu 240 000 liber za to, že své čtenáře klamala. Blog začala Belle psát v roce 2013, kdy tvrdila, že jí byla diagnostikována rakovina mozku a zbývaly jí pouhé čtyři měsíce života.

#BelleGibson ismindeki bu kadın birkaç yıl önce beyin dahil vücuduna yayılan kanseri bütün ve sağlıklı beslenme ile geçirdiğini söyledi, app sattı, kitap çıkardı, bunların parasını kanser ile savaşanlara bağışlayacağını söyledi. Zengin oldu. Insanlar bu kadına inanıp ilaçlarını, tedavilerini bıraktılar, onun dediklerini yapmaya başladılar. Bir süre önce hikayesindeki eksikler ortaya çıktıkça, kazandığı para ile hiçbir bağış yapılmadığı ortaya çıkınca tüm hikayesinin bir senaryo olduğu belli oldu. Bu insanlar hastalıklı, başkalarına zarar vermekten hoşlanan, garip insanlar. Soğuk kanlılıkla böyle büyük bir yalanı söyleyebilmesi bir yana, insanları yanlış yönlendirip hayatlarını mahvetmekten de zevk alıyor olmalı. Umarım tanıdığım herkesten uzak olur bunun gibiler. #TheWholePantry

Příspěvek sdílený Hazal T. (@hazalt),

Odmítla klasickou léčbu a začala věřit zdravému životnímu stylu a cvičení, díky kterému rakovinu porazila. Jenže v roce 2015 přiznala, že rakovinou vůbec neměla, přesto tvrdila, že peníze, které jí šly ze sponzorovaných příspěvků a darů, věnovala organizaci pro léčbu rakoviny. Zjistilo se ale že úspěšná blogerka lhala i v tomto, místo původních 420 000 australských dolarů šlo organizaci pouhých 10 000.

Nyní musí žena zaplatit pokutu. „Jednou z jasných demonstrací nepoctivosti paní Gibson je fakt, že lhala oraganizacím, které jí poskytly peníze,“ uvedla soud jako jeden z důvodu vysoké pokuty. Má pravdu, o takových věcech, jako je lidské zdraví se nežertuje a je odporné, že někdo na tom chce vydělat peníze.

ČTI TAKÉ: Modelka ukazuje nástrahy sociálních sítí! Za svou postavu se nestydí!

Belle Gibson The Whole Hoax 60 Minutes 9Jumpin

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:10 neděle 28. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 22
  WTF
 • 12
  OMG
 • 11
  LOL
 • 8
  SUPER
 • 8
  FAIL
 • 8
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART