Lake Malawi vydávají své debutové album SURROUNDED BY LIGHT!

13. listopadu 2017 15:00
Skupina Lake Malawi v čele s Albertem Černým vydává nový videoklip.

ČTI TAKÉ: Tahle holka vyhrála soutěž o nejhezčí zadek Brazílie! Hlasovalo pro ni 40 000 lidí!

Lake Malawi

Před 4 lety se zpěvák Albert Černý rozhodl ukončit svoji úspěšnou skupinu Charlie Straight a začít v podstatě od začátku. Se založením Lake Malawi se tak vzdal nejen části fanoušků, ale i prominentního postavení mezi kritiky - s předchozí kapelou obdržel celkem 4krát Cenu Anděl, Zlatého Slavíka i MTV Europe Music Award. Logicky tak jeho první dlouhohrající deska s novými spoluhráči budí zvědavost.

Lake Malawi na desce nachází ucelený, rockovější zvuk. Dříve nepostradatelné klávesy dnes v některých písních zcela absentují a nahradily je kytary. Přesto však zůstává jasně čitelný Albertův písničkářský styl, kdy se částečně odvolává na Beatles. Na albu je ale slyšet i vliv Stinga nebo Genesis.

“Celé album je pro mě od první desky Charlie Straight nejosobnější věc a přirostlo mi k srdci” říká frontman kapely Černý. Je však třeba si uvědomit, že Charlie Straight byla kapela teenagerů a ačkoliv je v klidnějších pasážích Lake Malawi stále můžou připomínat, proměna za celkem 10 let je opravdu znatelná.

Lake Malawi za čtyři roky své existence vydali jenom krátké EP a několik singlů. Během té doby se jim však povedlo najít nejen svůj zvuk, ale i tým lidí, se kterým pracovali i na nové desce. Kapela tak dlouhodobě spolupracuje s londýnským zvukovým inženýrem Moritzem Hauslerem, který se postaral o mix společně s Filipem Gemrothem.

SHOOTING #showjanakrause RIGHT NOW! Watch it tomorrow at 21.50 on Prima.

Příspěvek sdílený Lake Malawi (@lakemalawimusic),

Skladby a texty píše Albert Černý a produkují sami Lake Malawi ve složení: kytarista a producent Patrik Karpentski, který spolupracuje např. i s Lenkou Dusilovou, Jeroným Šubrt (baskytara, klávesy) a Antonín Hrabal (bicí).

Album vychází 10.11.2017 a kromě klasických platform jako iTunes, Spotify apod. bude v limitované edici dostupné i na turné kapely. Momentálně totiž Lake Malawi s novým CD vyráží na koncertní šňůru po celé ČR. Společně s nimi vystoupí i mnoho zajímavých hostů.

Na křtu 6.12. v pražském Paláci Akropolis a na brněnském koncertě 5.12. na Flédě pak před Lake Malawi vystoupí skvělá britská kapela Banfi, jež vydává pod známým labelem Communion.

ČTI TAKÉ: Anketa: Hlasuj pro top outfit z předávání MTV EMA 2017! Vyhraje Shawn, Eminem, Liam nebo Camila?

Lake Malawi ~ Paris

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:00 úterý 13. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • 38
  SUPER
 • 17
  LOVE
 • 16
  LOL
 • 15
  OMG
 • 11
  WTF
 • 10
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART