Kostnatá youtuberka Eugenia Cooney tvrdí, že nemá anorexii: „Jak vidíte, pořád žiju!“

30. ledna 2018 13:04
Lidé sepisují dokonce petice, videa Eugenie Cooney byla na Youtube zakázána z důvodu její nezdravého vzhledu, který může mladé fanoušky této youtuberky nasměrovat stejnou cestou, jakou se rozhodla vydat ona...

ČTI TAKÉ: PŘED A PO: 20 FOTEK LIDÍ, KTEŘÍ ZVÍTĚZILI NAD ANOREXIÍ! ŠOKUJÍCÍ PROMĚNY!

Eugenia Cooney

Petici odstartovala Lynn Cloud, která si všimla, že její dvanáctiletá neteř, která sleduje na Youtube právě Eugenii a obdivuje ji, začala hladovět, aby vypadala stejně jako její idol z Youtube.

„Tahle petice nemá Eugenii ublížit, ale naopak ji pomoci zachránit! Nikdo ji nepomáhá! Je extrémně důležité, aby nemocní lidé jako je ona nebyly vzory pro tisíce mladých lidí, kteří ještě nemají vlastní rozum na to, aby si uvědomili, že díky této nemoci mohou nakonec i zemřít!“, napsala Lynn.

Lynn také kritizuje matku Eugenie, která jí v jednom z videí říká: „Ignoruj hejtry!“ Sama matka je obézní a není jasné, jestli si zcela uvědomuje, v jak nebezpečné situaci je její dcera.

A co na to samotná Youtuberka? Tvrdí, že je naprosto v pořádku. „Někteří lidé říkají, že můžu mít na mladé holky špatný vliv. To bych opravdu nikdy nechtěla! Nikdy jsem nikomu neřekla, aby zhubl, nebo se změnil tak, aby vypadal jako já. Každý by měl být hlavně sám sebou! Jsem prostě takhle hubená od přírody, žádný jiný důvod to nemá!“, říká Eugenie.

Tak snad nedopadne jako hlavní postava filmu To the Bone! Herečka Lily Collins, která ji zde ztvárňuje si i ve svém reálném životě procházela obdobím, kdy trpěla anorexií. Bylo to v té době, kdy na sobě začala pociťovat tíhu toho, že je dcerou slavného zpěváka Phila Collinse. Naštěstí se však z toho dostala a dnes je úplně zdravá. 

Eugenia Cooney

Co je to mentální anorexie?

Mentální anorexie neboli Anorexia nervosa je psychické onemocnění spočívající v úmyslném hladovění, odmítání příjmu potravy a zkresleném vnímání vlastního těla.

Devadesát procent postižených jsou ženy, přičemž nejčastěji se onemocnění objevuje u dívek mezi 14.–18. rokem života. Nemocní anorexií vědomě odmítají potravu – v počátečním stadiu nemoci se snaží zredukovat stravu na minimum; tělu postupně začínají chybět minerální látky a energie.

Charakteristickým rysem je také snaha vydat co nejvíce energie – lidé trpící anorexií jsou, dokud jim to tělo dovolí, velmi aktivní – cvičí, posilují, běhají. Ovšem stále vnímají své tělo zkresleně – v zrcadle vidí kilogramy navíc – uchylují se k užívání projímadel, diuretik a anorektik – látek, které již dosti oslabené tělo navíc ještě dehydratují.

NOVÝ ZÁBAVNÝ KVÍZ! 10X CELEBRITY, FILMY, SERIÁLY, HUDBA! VYZNÁŠ SE?

U žen se začnou s postupujícím časem a ubývající váhou objevovat hormonální potíže – ztráta menstruace a plodnosti – v případě, že postižená užívá hormonální antikoncepci, k vynechání krvácení nemusí dojít, je uměle vyvolávané léky.

V pozdějším stadiu nemoci dochází k vypadávání vlasů, příznaky jsou také nažloutlá, sinalá barva pleti a zápach z úst. Nemocní bývají náladoví, často trpí depresemi, nespavostí, neschopností se soustředit. Postupně dochází opravdu i k úplné ztrátě chuti k jídlu – je proto těžké postižené přesvědčit o nutnosti jíst.

Mentální anorexie je velmi vážné psychické onemocnění, které provází mnoho vedlejších fyzických problémů – kvůli ztrátě minerálů může dojít k selhání ledvin, dysfunkci srdce, osteoporóze. Při pozorování sebemenších náznaků choroby je nutno vyhledat odbornou lékařskou pomoc. (Zdroj: www.vitalia.cz)

VIDEO: ANOREXIE | Můj příběh | Dewii:

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:04 středa 30. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • 70
  WTF
 • 31
  OMG
 • 24
  LOVE
 • 23
  FAIL
 • 19
  LOL
 • 18
  SUPER

Související

HLASUJTE V KITKAT ÓČKO CHART