Která kosmetická značka se setkala s kritikou a proč?

10. června 2018 8:47
Nová kampaň kosmetika LUSH se nesetkala s nadšením.

ČTI TAKÉ: Kylie Jenner věnovala fanouškovi dárek za skoro půl milionu!

LUSH je znám svými bombami do koupele.

Britskou kosmetiku LUSH známe i my tady v České republice a musíme přiznat, že jí máme hodně rádi. LUSH je znám svými veselými bombami do vany a ekologicky orientovaným přístupem k balení.

Nedávna kampaň, která začala ve Velké Británii byla ale hodně rozpačitá a nesetkala se s moc velkým úspěchem. LUSH se od 1. června spojil s organizací Spies Out of Lives, která se ve Velké Británii snaží upozornit na sexuální a psychické zneužívání, kterých se mohou dopouštět policisté.

Nová kampaň se zaměřuje na sexuální zneužívání od policistů

Kampaň byla viděna v časopisech, na internetu i v dalších společenských médiích. LUSH chtěl společně s organizací upozornit na to, že i policisté mohou zneužívat svou moc. LUSH nabádal své zákazníky, aby podepsali petici, kterou následně pošlou ministrovi vnitra Sajidovi Javidovi.

V petici ministra vyzývali, aby se na policisty více zaměřil a neskrýval je. Nicméně LUSH byl obviněn, že nabádá své zákazníky z antipolitického myšlení. „Naposledy jsem si k vám šel koupit mýdlo a odcházel jsem s pocitem, že policisté jsou lháři,“ svěřil se jeden ze zákazníků na Twitteru.

LUSH kosmetika

Tato kampaň je velmi špatně promyšlená a poškozuje velkou většinu policistů, kteří s tím nemají nic společného,“ prohlásil místopředseda policejní federace Ché Donald. Na protest proti kampani vznikl hastag #BoycottLush, který vyzývá, aby zákazníci nakupovali jinde než u značky.

Toto není kampaň proti policistům. Policejní síly Spojeného království dělají stále těžší a nebezpečnější práci, zatímco jejich finanční ohodnocení se snižuje. Plně podporujeme jejich práci v boji proti zločinu a násilí a jsme rádi, že slouží veřejnosti vždy tam, kde je potřeba,“ vyjádřil se LUSH k nové kampani.

ČTI TAKÉ: Nebylo jí ani dvacet a na kontě má miliony! Kolik Kylie Jenner vydělává její kolekce kosmetiky?

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:47 pondělí 8. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • 21
  LOL
 • 18
  WTF
 • 15
  SUPER
 • 15
  LOVE
 • 14
  FAIL
 • 14
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART