Klipem patnáctiletí zvolili diváci Óčka a čtenáři iDnesu videoklip Žijeme len raz od EGA!

1. října 2017 10:41
Vyhlášení klipu patnáctiletí proběhlo 30. 9. 2017 v předvečer 15. narozenin ÓČKA během festivalu Vodafone YOU FEST. Autorem ceny pro vítěze je Rataj Art, který ji vytvořil přímo během předávání metodou speed art. Vyhlášení bylo živě přenášeno na sociální sítích Óčka.

ČTI TAKÉ: ÓČKO GOLD SE 1. 10. 2017 MĚNÍ NA ÓČKO STAR! NA JAKÉ NOVINKY SE MŮŽETE TĚŠIT?

Klipem patnáctiletí zvolili diváci Óčka a čtenáři iDnesu videoklip Žijeme len raz od EGA! Foto: FTV Prima.

„Je příznačné, že vyhrál tento pět let starý do-it-yourself klip. Patří mezi nejhranější klipy na ÓČKU, je nejsledovanější i na netu a charakterizuje změny, kterými celá hudební scéna prochází,“ komentuje výsledky ankety šéfdramaturg ÓČKA a iniciátor celé ankety Alexandr Guha. Podívej se, jak klip vznikal!

EGO: Ako sa robí hit (PTNCK: Příběh klipu ŽIJEME LEN RAZ): 

„Klip skladbu dost změní. Je úplně jiný pocit, když ji poprvé slyšíš samotnou anebo i s klipem. Jsou to dva úplně jiné zážitky. Může se stát, že klip té skladbě nemusí vůbec pomoct, ale v tomto případě jí pomohl,“ říká EGO a dodává: „Řekl jsem si natočme normální den Slováka u vody. Rozpočet nebyl vůbec žádný a v tom je kouzlo toho klipu.“

Tereza Tobiášová vyhlásila vítěze Klipu patnáctiletí - videoklip Žijeme len raz od EGA. Foto: FTV Prima.

Nepředávali jsme ale žádnou sošku, zrcátko nebo těžítko, jak bývá u podobného hlasování zvykem. Originální cenu vytvořil přímo během předávání Rataj Art tzv. speed-paintingem. Předávání sledovaly živě tisíce lidí na Facebooku Óčka. Jak to vypadalo se podívej tady: 

Na druhém místě skončil videoklip So Down od ATMO music feat. Thom Artway, na třetím místě Svaz českých bohémů (Wohnout), bramborovou má Nafrněná od Báry Polákové a pětici nejlepších videoklipů posledních patnácti let uzavírá Attention aux hommes od Tatáčů. Kompletní patnáctku nominovaných klipů a příběhy jak vznikaly najdeš na patnactka.ocko.tv.

VIDEO: Hank z ATMO MUSIC / děkovačka za podporu v ÓČKO anketě Klip patnáctiletí: 

VIDEO: WOHNOUTI DONAHA? SVLÍKAČKA NEBUDE!

Předávání Klipu patnáctiletí provázela speed-painting show v podání Rataj Art. Foto: FTV Prima.

A co vzkázal při přebírání ceny EGO všem ostatním tvůrcům a interpretům zbylých čtrnácti nominovaných klipů? „Velkou pokoru, jejich klipy byly možná lepší, tak ať pokračují dál! Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří podporují československou muziku bez ohledu na žánr. Díky moc!

EGO převzal cenu za Klip patnáctiletí - Žijeme len raz. Foto: FTV Prima.

EGO - Žijeme len raz

Všechny fotky z předávání ÓČKO klipu patnáctiletí najdeš tady.  Foto: FTV Prima. 

Fotogalerie

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:41 pondělí 29. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 25
  LOVE
 • 16
  SUPER
 • 12
  LOL
 • 12
  WTF
 • 12
  OMG
 • 9
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART