Kinotip: Cesta za králem trollů! Ohodnoť nový trailer!

27. února 2018 8:20
Že jsou trollové jen malé roztomilé bytůstky? Ani nápad! Král trollů je zlověstný a hrozivý obr z hor, který dříme ve své jeskyni a čeká na to, až se některá z princezen do svých osmnáctých narozenin nestihne provdat, aby ji mohl lapit a sníst.

ČTI TAKÉ: TOP 5 PREHISTORICKÝCH FILMŮ! DOBA LEDOVÁ, JURSKÝ PARK...

Cesta za králem trollů

O filmu:

Espen je nejmladší ze tří synů chudého farmáře. Doma jej používají jako rodinného otloukánka, který není schopný žádné užitečné práce a jen chodí po lesích s hlavou v oblacích a chytá lelky. Jeho jediným úkolem, který mu doma svěřili, je udržovat v kamnech oheň, aby nevyhasl.

VIDEO: Cesta za králem Trollů (2017) CZ dabing HD trailer: 

A je asi jen náhodou, že právě on v lese potkal princeznu Kristin, která je právě na útěku ze svého rodného hradu. Kristin je pořádně tvrdohlavá, nevěří na staré báchorky o Králi trollů, který má zálusk na princezny, a hlavně si ani náhodou nechce vzít namyšleného prince Frederika, kterého jí vybral otec.

Cesta za králem trollů (2018)

Den před svými osmnáctými narozeninami tedy dává přednost cestě do neznáma. Bohužel nedlouho po setkání s Espenem zjistí, že ty povídačky o trollech jsou pravdivé. Mezitím se nic netušícímu Espenovi podaří další malér. Nedokáže ohlídat ani uhlíky v kamnech a díky své roztržitosti podpálí celou chalupu.

Cesta za králem trollů (2018)

A tak když král vyhlásí pátrání po neposlušné dceři a slíbí její ruku a půl království tomu, kdo jí najde, bratři neváhají a vyrážejí na výpravu. Ti starší, aby pro rodinu získali novou střechu nad hlavou a ten nejmladší by rád ještě i tu její ruku. Z jejich cesty se záhy stane velké dobrodružství, na kterém potkají spoustu příšer, magie i kouzelných míst. A na konci pak čeká hrozivý a nepřemožitelný Král trollů.

KVÍZ: POZNEJ FILMY A SERIÁLY PODLE OBRÁZKU! ODKUD POCHÁZÍ 20 FOTEK?

Cesta za králem trollů (2018)

Zajímavosti:

Film se z velké části natáčel i v Čechách (39 natáčecích dnů) a točilo se na hradě Křivoklátě, v bývalém vojenském újezdě v Brdech, v lomu Amerika, na Děčínském Sněžníku, u Dolského mlýna (u soutěsek v Hřensku), v Barrandovských atelierech a v Prachovských skalách. Zahráli si tam i čeští herci – např. v rolích lesních nymf diváci uvidí Kateřinu Klausovou a Zuzanu Pavlů!

Cesta za králem trollů (2018)

Fotogalerie

KINOTIP: TO! 10 TOP ZAJÍMAVOSTÍ A FAKTŮ O NEJLEPŠÍM HORORU PODZIMU 2017!

ÓČKO STAR

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:20 středa 27. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • 12
  LOVE
 • 9
  OMG
 • 8
  SUPER
 • 8
  LOL
 • 8
  WTF
 • 8
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART