KBBA: Rozkol v kapele? Raptoři se neshodli při nahrávání singlu se svým frontmanem!

27. září 2017 17:50
U kapely Raptor Five nastal zásadní dějový zvrat během přípravy a následného poslechu singlu před Michalem Hrůzou. Proč vznikly dva singly a který dostane šanci v projektu KB Band Academy pokračovat?

Raptoři řeší singl s Majkláčem

„Když dělám singl, tak ho dělám proto, abych stravitelnou formou představil sám sebe co nejširšímu publiku,“ uvedl mentor Majkláč klíčový úkol, a sice vytvoření nového singlu v rámci akademie. Raptoři přinesli několik ukázek své tvorby včetně favorizovaného songu Spirits, se kterým uspěli už na castingu. Na přetřes se dostal i nápad na song Kissy Kissy La od frontmana kapely Matěje. Zbytek kapely ale za tímhle demáčem nestál, zdál se jim příliš popový. „To jsme zatrhli,“ řekl rezolutně kytarista Bruno Tyro.

„Nikdy jsme to ani nezkoušeli, neví, co by z toho třeba mohlo být,“ svěřil se později zpěvák Matěj Majkláčovi. A dodal: „Oni to berou hrozně fatálně, buď underground anebo mainstream. Já si ale myslím, že si ten song může zachovat svoji osobitost a zároveň být úspěšný.“

Matěj jako Oscar Mike v nahrávacím studiu

Na základě toho, že v předchozím kole coververzí Raptor Five zazářili lépe než Mecháči, což uznal i Ondřej Hejma, tak Majkláč souhlasil s tím, aby se místo jednoho singlu natočily songy dva. K tomu se mohly využít právě peníze z odměny za úspěch v minulém kole.

ČTI TAKÉ: KAPELA RAPTOR FIVE COVERUJE HIT LÁSKA JE LÁSKA A CO NA TO ONDŘEJ HEJMA?

Kapela Raptor Five nahrává singl Spirits.

Skáčkově laděný song Spirits si vzal pod taktovku hudební producent a muzikant Filip Gemroth z popové kapely Make My Heart Explode, kterého si kapela sama vybrala ke spolupráci. Matěj pak coby sólový umělec pod jménem Oscar Mike začal už bez pomoci kapely nahrávat song Kissy Kissy La u hudebního producenta Ondřeje Žatkuliaka. „Ten kluk přesně ví, co chce,“ komentoval Ondra přístup Matěje, který se rozhodl překopat původní popový nádech songu a nadiktoval si rockovou kytaru, dvojšlapku a další prvky. Výsledek pak Matěj zpětně zhodnotil: „Povedlo se nad má očekávání a se skladbou jsem velmi spokojený.“

Hudební producent Ondřej Žatkuliak

Feedback k oběma skladbám dal Michal Hrůza. Ten si shodou okolností také sám prošel jak zkušeností práce v kapele (Ready Kirken), tak sólo. „Byť jsem většinovým autorem kirkenovských písniček, tak jsem byl z kapely vyhozen. Mrzelo mě to, nerozuměl jsem tomu proč, ale pak jsem zjistil, že jsem se díky tomu vlastně posunul,“ podal Michal svůj příběh a jako radu kapele dodal: „Buďte rádi, že máte frontmana, který píše, i že máte písničky, co píšete dohromady.“

Michal Hrůza shodně ocenil jak u songu Spirits tak u Kissy Kissy La velmi vydařenou aranž i zpěv. Z hlediska pěveckého výkonu Matěje i práce hudebních producentů se tedy podle jeho slov oba songy povedly skvěle. Nakonec se ale nevyhnul porovnání: „Kissy Kissy La je mi bližší, protože je taková širší, universálnější a písničkovější. Tak 55% ku 45% bych ji hodnotil jako lepší.“

Michal Hrůza hodnotí singly

A jak bys to viděl ty? Tady si můžeš poslechnout oba songy celé: Raptor Five: Spirits a Oscar Mike: Kissy Kissy La.

A jak dopadnou Raptoři, respektive sám Matěj jako Oscar Mike u Michala Hrůzy v porovnání se singlem Oceán kapely Mech z minulého dílu?

ČTI TAKÉ: KAPELA MECH NAHRÁVÁ SINGL OCEÁN A ZHODNOTÍ HO MICHAL HRŮZA

Jak Michal rozdělí další prostředky do budgetu od KB pro natáčení videoklipů? A jak nakonec skončí situace v kapele Raptor Five z hlediska pokračování v pořadu? Všechny odpovědi se dozvíte v aktuálním díle KB Band Academy.

KB Band Academy sleduj vždy v premiéře ve čtvrtek ve 13:30 nebo v reprízách v pátek v 16:00 a v sobotu v 19:00. Všechny díly najdeš zde.

Fotogalerie

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:50 čtvrtek 25. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 20
  SUPER
 • 18
  LOL
 • 17
  WTF
 • 16
  LOVE
 • 14
  OMG
 • 13
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART