Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • KBBA: Oscar Mike zůstal v soutěži bez kapely. Díky tomu ale mohl natočit svůj sen!

  4. října 2017 21:36
  Muzikant Oscar Mike přinesl do KB Band Academy píseň Kissy Kissy La, které ale kapela nedala šanci a shodila ji ze stolu. Nenechal se ale odradit a celý singl dotáhl sólově, což se rozhodně vyplatilo. Ve tvorbě klipu na tento song pak už měl Oscar Mike úplnou svobodu a doslova si splnil svůj sen. Podívej se na jeho první videoklip!

  „Sólovému umělci se vždycky snáz rozhoduje jakou cestou se vydá, než když vychází z kompromisu pěti lidí,“ komentoval mentor Majkláč situaci, že po odchodu kapely, která se rozhodla dál nepokračovat, zůstal Oscar Mike v akademii jako sólový umělec. „Sám sebe si zatím nedokážu představit samotného na kameře bez kapely,“ neskrýval z počátku své obavy z natáčení.

  Oscar ve studiu

  Oscar ve studiu


  ČTI TAKÉ: Kapela odmítla song svého frontmana.

  Ze začátku neměl Oscar Mike žádnou ideu a uvažoval i o animovaném klipu. „Několik animovaných klipů jsem už produkoval. Strašně dlouho trvá jejich příprava, je to piplačka, která se nedá nijak uspěchat a s tím souvisí i to, že bývají hodně drahý,“ podělil se o své zkušenosti Majkláč. „Počítám tak 30 až 40 tisíc korun, musím to ještě zmapovat,“ uvažoval Oscar, kolik vyčlení na klip ze svého budgetu od KB.

  Oscar Mike při natáčení klipu

  Oscar Mike při natáčení klipu


  Na podobu klipu pak přišel ve snu. „Vynořil se mi takový noirový výjev, že jsem jel v autě s holkama,“ vzpomíná Oscar a dodává: „Je to příběh o lásce. O mladém muži, který prochází strastmi, a hledá cestu k jejímu naplnění.“ Inspirací mu též byl kultovní film Ed Wood od Tima Burtona s Johnnym Deppem.

  Líbačka v klipu Oscara Mikea

  Líbačka v klipu Oscara Mikea


  „Všichni ho děsili, že tak jak si to vymyslel, se to nedá natočit. My jsme k tomu přistoupili hodně filmovou technologií. V dnešní uspěchané klipové scéně se drtí jeden klip za druhým ve stejném moodu... jiná lokace, jiná kapela, ale jinak jsou všechny klipy na jedno brdo. My jsme společně našli úplně jiný směr, jak to udělat,“ komentuje vznik klipu režisér Matěj Pichler, který má na svém kontě jak mnoho populárních, tak i undergroundových klipů.

  V klipu si zahrály herečky Klára Miklasová a Denisa Pfauserová

  V klipu si zahrály herečky Klára Miklasová a Denisa Pfauserová


  Do videoklipu obsadil Oscar mnoho holek včetně moderátorky pořadu a herečky Kláry Miklasové, se kterou si střihl poměrně sexy scénku!

  NA VIDEOKLIP KLIP K SINGLU KISSY KISSY LA SE PODÍVEJ TADY:


  Feedback k výslednému dílu přišel do studia KB Band Academy dát Paulie Garand, který je též vyhledávaný videoklipový režisér. Nejprve zmínil pár obecných rad, co si v začátcích klipové tvorby ohlídat: „Nejzásadnější chyba je, že se kapely snaží do toho dát nějaký složitý příběh, kde se snaží hrát, to je velký kámen úrazu, to se většinou nepovede vůbec. Pak záběrování celků místo toho, aby se drželi ve větších detailech. Ty celky totiž většinou odkryjí spoustu nedostatků.“

  Oscar Mike pojal klip jako jízdu v autě a využil tzv. green screen

  Oscar Mike pojal klip jako jízdu v autě a využil tzv. green screen


  Pak přešel k hodnocení klipu Oscara Mikea. „Jsem z toho docela nadšený, protože to k té písni sedí. Baví mě, že ses nebál udělat černobílý klip hned na začátek, to je super. Mám rád ty triky, každý ví, že je to zelené plátno, je to takový Hitchcock styl - cesta tím autem a pak z toho vystoupíš do reality. Docela ohraný nápad, který jste dokázali ustát,“ ocenil Paulie.

  Hodnocení klipu - Paulie Garand a Michal „Majkláč“ Novák

  Hodnocení klipu - Paulie Garand a Michal „Majkláč“ Novák


  Společně s Majkláčem pak vyzdvihli Oscarův herecký výkon, který bývá v klipech častým problémem. „Nečekal jsem, že to bude až takhle dobrý. Normálně bych ti sežral, že jsi ostřílenej zpěvák,“ řekl Majkláč. A Paulie dodal: „Té role ses zhostil dobře, je to uvěřitelný.“

  „Tak napsal jsem si to na tělo,“ kontroval zkušeně Oscar Mike. „Je fajn, že v rámci akademie nerozvíjíme jen hudební schopnosti, ale také herecké. Jsem rád, že jsem se dostal i k filmařině a mohl si střihnout nějakou roli,“ uzavřel Oscar Mike.

  Jak dopadne klip v porovnání s kapelou MECH, která své video představí příští týden?

  KB Band Academy sleduj vždy v premiéře ve čtvrtek ve 13:30 nebo v reprízách v pátek v 16:00 a v sobotu v 19:00. Všechny díly najdeš zde.

  Co ty na to?

  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 21:36 1. února 2018. Anketa je uzavřena.

  • 31
   SUPER
  • 19
   FAIL
  • 14
   WTF
  • 14
   LOVE
  • 13
   LOL
  • 13
   OMG

  Související