Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • KBBA: Mecháči nadchli Michala Hrůzu! Jejich singl Oceán podle něj nemá chybu

  21. září 2017 19:01
  "Kéž by u nás bylo víc takových kapel, díky kluci, fakt skvělý," prohlásil Michal Hrůza poté, co poprvé uslyšel singl kapely MECH, který vznikl díky KB Band Academy.

  ČTI TAKÉ: KBBA: P!NK POŘÁDNĚ POTRÁPILA MECHÁČE!

  Vojta ze skupiny MECH

  Vojta ze skupiny MECH


  Kapela vytáhla svou starší skladbu Oceán, která hned od začátku mentora Majkláče naprosto nadchla. Kluci na singlu začali hned pracovat, než se ale dostali do nahrávacího studia, navštívil je Majkláč i s moderátorkou Klárou ve zkušebně v moravské Vrbici. Na singlu bylo ještě hodně práce. Klukům zatím chyběla dynamika a především je čekal překlad z původně anglického textu do češtiny.

  Singl by neměl být rovný a plochý jako žehlící prkno, radil Majkláč kapele na názorném příkladu.

  Singl by neměl být rovný a plochý jako žehlící prkno, radil Majkláč kapele na názorném příkladu.


  „Pro mě je to hodně intimní písnička, je to mé vlastní hledání. Ten Oceán je metafora světa, mě a každý si tam může najít tu svoji,“ svěřil se autor skladby a zpěvák Vojtěch Hondl. A svěřil se s obavou, aby česká verze textu udržela sdělení písně: „Bojím se, aby to nebylo jedno velké klišé, abychom zachovali ten původní význam.“

  Majkláč navštívil kapelu na Moravě.

  Majkláč navštívil kapelu na Moravě.


  Jako hudebního producenta oslovili kluci nejprve na radu Majkláče Honzu Balcárka z kapely Light & Love, nakonec ale skončili u jeho bráchy Pavla Balcárka. Ten to vzal jako příležitost, jak začít svou producentskou kariéru. „Brácha mi pustil demo od kluků a to mě fakt zaujalo,“ vzpomíná na začátek spolupráce Pavel.

  Hudební producent Pavel Balcárek

  Hudební producent Pavel Balcárek


  V rodině zůstal i překlad textu. Postarala se o něj velmi citlivě Vojtova sestra. „Ona do mě vidí a já jsem jí nechal volnou ruku,“ doplnil Vojta ke své volbě. Poté co kluci nahráli veškerou hudbu, čekal kapelu klíčový moment - nahrání vokálů. „Musím do toho dát všechno, abych to nepokazil,“ zaháněl nervozitu Vojta.

  Michal Hrůza ve studiu

  Michal Hrůza ve studiu

  Výsledek pak kluci představili Michalu Hrůzovi, který dal kapelám k jejich tvorbě feedback. „Děkuju vám za to, že jste to udělali, mám radost že existuje pořád to krásno, které z vás vnímám. Nemám k tomu vůbec žádnou výhradu,“ neskrýval známý hitmaker své nadšení. „Je to krásná lidská touha hledat štěstí i v tom oceánu, kde se někdy plácáme a topíme. Přivázat měsíc ke slunci abychom neodplavali někam do neznáma...“ rozplýval se Michal nad českou verzí textu.

  Michal Hrůza zhodnotil singl Oceán kapely MECH.

  Michal Hrůza zhodnotil singl Oceán kapely MECH.


  Ukázalo se tedy, že se všechna rozhodnutí kapely vyplatila. Jak volba češtiny, tak sázka na méně zkušeného zato zapáleného producenta. Čímž Mecháči navíc výrazně ušetřili a mají tak dostatek peněz na natočení videoklipu k tomuto singlu v dalších dílech našeho seriálu.

  KB Band Academy sleduj vždy v premiéře ve čtvrtek ve 13:30 nebo v reprízách v pátek v 16:00 a v sobotu v 19:00. Všechny díly najdeš zde.

  Fotogalerie

  Co ty na to?

  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 19:01 19. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

  • 26
   SUPER
  • 16
   LOVE
  • 14
   LOL
  • 14
   OMG
  • 13
   WTF
  • 13
   FAIL

  Související