Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • KB Symphosix představuje muzikanty a hodnotí začátky zkoušení!

  28. února 2020 10:55
  KBSymphoSix- jedinečný projekt, který poběží už brzy na Óčku.
  Kb Symphosix

  KBSymphoSix je unikátní hudební projekt, jehož vznik bude mapovat seriál, který poběží na Óčku. Představí i soukromí jednotlivých účastníků. Vše se bude vysílat na ÓČKO TV od května a vyvrcholí reportáží z festivalu Rock for People, kde bude i premiéra tohoto vystoupení. Pojďme si představit jednotlivé muzikanty, jejich mentory a Vlastimil Pence, který za celým jedinečným projektem stojí.

  Saxofonistka: Zuzana Lukášová

  Dobra vlastnost: přátelská

  špatná vlastnost: tvrdohlavost.

  Hraju v kapelách všeho druhu, mám vystudovanou klasiku na klarinet a teď se věnuju jazzu na KJJ, tudíž moje žánrový spektrum je dost různorodý. Hraju v klasických orchestrech na klarinet, v bigbandech na saxofon. Hrála jsem i dokonce na basu v jedné rockové kapele. Jezdila jsem pár zajezdů s projektem Rock Meets Classic, kde jsme doprovázeli hvězdy jako Ian Gillan z Deep Purple, Rick Parfitt ze Status Quo, Eric Martin z Mr. Big, Eric Bazilian z the Hooters a mnoha dalších. Hraju na saxofon v Krucipusku, Hlavou Dolů, Plující, New Sound Orchestra, Ella band, Morybundus Band a v saxofonovém kvartetu the Shoop Shoop Q.

  Kb Symphosix

  Klávesistka: Eliška Svejkovská

  Moje kladná vlastnost je cílevědomost a schopnost se adaptovat prakticky kamkoliv. Moje záporné vlastnosti jsou častá prokrastinace, občas dost přehnaná sebekritičnost. Mám hodně vysoké cíle, ale nejsem si jistá, jestli to je záporná nebo kladná vlastnost. Moje úspěchy jsou zatím různé státní a mezinárodní soutěže v hraní na klávesy. V minulosti jsem hrála v různých hudebních uskupeních, spolupracovala s hudebníky, ale nic, co by stálo za řeč, brala jsem to jako nabírání zkušeností do budoucna. Momentálně studuji konzervatoř v Plzni. Kromě hudby mě baví také modeling a herectví. Občas si někde i zazpívám. Nejvíc fascinující věc pro mě je budoucnost...hrozně by mě zajímalo, jak bude vypadat moje kariéra za 10 let.

  Kb Symphosix

  Kytarista/ Bass kytarista: Vilém Hujňák

  Čau, tak ta špatná vlastnost asi tvrdohlavost (jsem býk ve znamení :D) a dobrá něco jako systematičnost, vytrvalost nebo silná vůle.

  Hudební úspěchy a zážitky, cca ve 14 letech jsem s Davidem - bubeník založil rock/metalovou kapelu Gain a do 19 let jsme hravali menší koncerty a festivaly na Jižní Moravě. Mezitím jsem taky začal hrát v orchestru Black & White Orchestra a největší zážitek byl dvoudenní festival orchestrů v San Marinu, kde jsme hráli. Pak jsem se stal součástí krátkého projektu Symphonic Orchestra, kde jsme hráli vaznou hudbu v rockovém podání a účastnili se soutěže orchestrů v Kyjově.

  Kb Symphosix

  Bubeník: David Klement

  vlastnosti: záporný - nechávání věcí na poslední chvíli a jsem v některých věcech dost sobeckej,

  kladný - naopak, když se do něčeho nadchnu, tak jedu na 100% a umím strhnout llidi sebou (toto mám zase v plánu v nadcházejících týdnech ) a když zrovna nejsem sobeckej, tak se umím zase pro ostatní rozdat a ve všem se snažím vidět něco pozitivního....úspechy mám asi nejlíp popsaný tady + přidej jen TERRAPII, tu ještě nemám dopsanou na stránkách http://davidklement.com/about.

  Kb Symphosix

  Filip Kottek

  kladná vlastnost: poctivost

  záporná: nerozhodnost

  hudební úspěchy - vystoupení s Rytmusem,nový člen JD bandu (Jakub Děkan), vydání mého prvního producentského alba

  Kb Symphosix

  Eliška Gráslová

  Dobré vlastnosti: optimistka, umí udržet tajemství – doslova umí mlčet jako hrob

  Špatné vlastnosti: lenost a skákání lidem do řeči

  Úspěchy:

  Hraní společně s DJs v Duplexu

  Natočení vlastního klipu -Zedd, Kesha - True Colors (Nolan van Lith Remix) - ELIGRA VIOLIN COVER

  Hraní na akci Vltava Žije

  Jestli nějaké z jiného odvětví: Tak to že jsem s radostí vychodila školu v návrhářství a vyhrála na soutěži (přehlídka) v Jihlavě 1 místo v kategorii Doplňky (kabelka)

  Kb Symphosix

  Kb Symphosix

  Mentoři, kteří se o muzikanty starají

  Robin Fuuse Šeba - vizuál a choreografie

  Marek Cimbál - přepsal hudební mix do not, pomáhá a pracuje na aranži.

  mentor
  mentor


  Jaký byl začátek zkoušení nám prozradil Vlastimil Penc. „Cítil jsem k začátku respekt, nervozitu. Konec konců je to můj první hudební projekt. Máme po pár prvních zkouškách a atmosféra začíná být úžasná. Prvotní bariery odpadly, začínáme se upřímně smát, vtipkovat, ale co je pro mě nejdůležitější spolupracovat a komunikovat o díle. Myslém, že jsem vybral opravdu dobře, už dokážou zahrát cca prvních 11 minut a jde to rychleji než jsem čekal. Práce je před námi ale pořád dost, vybrat ty správné zvuky, udělat aranž, zapojit choreo. Myslím, že jsme na dobré cestě,“ říká Penc.

  Kb Symphosix

  Související