Kateřina Marie Tichá vydává filmový videoklip Zničená zem. Pusťte si ho jako první

1. října 2020 12:43
Videoklip Zničená zem je druhým vizuálním počinem z debutové desky SAMI, kterou talentovaná zpěvačka a autorka Kateřina Marie Tichá vydává právě dnes. Ke spolupráci na videoklipu pozvala člena souboru Národního divadla Igora Orozoviče.

„Píseň Zničená zem je o chvíli ticha, kdy skončí boj a člověk si uvědomí, co kolem sebe vlastně napáchal. Je to o tom posledním momentu, kdy se obě strany rozhodují, co bude dál - jestli budou o vztah a o lásku bojovat, nebo je čas odejít,“ říká Kateřina Marie Tichá, která pod vedením režiséra videoklipu Jonáše Lipa Červinky, sehrála svou první opravdovou roli, ze které se dle jejích slov ještě pár dní po natáčení zotavovala.

Kateřina Marie Tichá prozrazuje, že už dlouho chtěla takový videoklip natočit. Napadlo ji oslovit Igora Orozoviče, o kterém říká, že „je to aktuálně jeden z nejtalentovanějších mladých herců u nás. Sama nejsem herečka a říkala jsem si, že když se mnou ‘na place‘ bude někdo, kdo bude velmi dobře vědět, co dělá, třeba ze mě také dostane nějaké to herectví.“ A tak Igora sama oslovila a skrze muziku ihned našli společnou řeč. Od režiséra Jonáše Lipa Červinky dostala nelehký úkol – „vžít se do role někoho, kdo bojuje nejen o vztah, ale také se závislostí toho druhého,“ vysvětluje Kateřina.

Podívejte se na nejnovější videoklip! (video bude aktivní 1. 10. od 19:00 hodin) 

Námět má na svědomí režisér klipu, Jonáš Červinka, který text písně popisuje jako vztahovou válku. „Řekl jsem si, co kdyby se ta válka ale vedla ještě o něco zásadnějšího? Věděl jsem, že téma alkoholismu nebude pro diváka zrovna nenáročná oddechovka, ale Kateřina se ho nebála a podařilo se nám tak myslím dodat písni nečekaný, nový rozměr. Naléhavost zpěvu i textu samotného mě k tomu totiž přímo vybízely,“ říká režisér.

Zničená zem je již pátou spoluprací Kateřiny a Jonáše a oba si ji velmi pochvalují. „U předchozího videa Sami jsem si všimnul Kateřiny výrazového potenciálu, a proto jsem se nebál tentokrát pustit i do takhle náročného tématu, jakým je závislost na alkoholu a fakt, jak tahle závislost ovlivňuje všechny kolem,“ komentuje režisér.

Kateřina Marie Tichá

Album SAMI charakterizuje autorčina osobitá poetika podpořená emotivním hlasem a aranžérskou rozmanitostí. Vznikla s přispěním producenta ODD a na české popové scéně aspiruje na překvapení roku. Zničená zem je po SAMI druhým videoklipem desky, která vychází v pátek 2. října pod labelem SinglTon.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:43 pátek 29. ledna 2021. Anketa je uzavřena.

 • 28
  LOL
 • 26
  SUPER
 • 22
  WTF
 • 22
  OMG
 • 21
  FAIL
 • 21
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART