Kapela Mirai vzpomíná na jarní turné prostřednictvím dokumentu!

22. května 2018 10:40
Jeden z největších hudebních objevů posledního roku je bezesporu kapela Mirai. Během uplynulých měsíců posbírala většinu ocenění (Český slavík, Anděl...). Její zatím největší hit „Když nemůžeš, tak přidej“ se blíží 13 milionům zhlédnutí na YouTube a stal se nepsanou hymnou nejen sportovců...

ČTI TAKÉ: MIRAI CENÍ NEJVÍC KOVYHO! PROČ? SLEDUJ ROZHOVOR Z UTUBERINGU

Mirai

Následovalo první samostatné turné, které je pro každého muzikanta odměnou, o to víc, jeli vyprodané. Nyní již kapela naplno odstartovala letní koncertní sezónu, která čítá na sto vystoupení napříč celou republikou. 

Mirai nejsou jen hudebním zjevením, jsou hlavně parta kluků, jež má energie na rozdávání, miluje muziku a podle záběrů ze zákulisí také dobré jídlo. Díky krátkému filmu, který vznikl během jarního turné se spřátelenou skupinou Poetika, tak mohou fanoušci nahlédnout tak trochu pod pokličku.

VIDEO: Mirai - The 2018 Tour Documentary: 

„Mám pocit, že naše první plnohodnotné turné bylo jen o jídle, pití a euforii z koncertů,“ říká s nadsázkou zpěvák Mirai Navrátil. „Člověk, jak stále přejíždí ze štace na štaci, tak sedí v dodávce a jediné, co může dělat a dělá mu v tu chvíli radost, je jídlo. Myslím, že je to trochu vidět i v aftermovie. Rozhodně jsme na šňůře nezhubli, ale bylo to celkově jedno z nejkrásnějších kapelních období, co jsme doposud zažili,“ dodává.

Za zpracováním „dokumentu“ stojí talentovaný Ondřej Kudyn. „Ondra mezi nás zapadl tak, že jsme o něm nevěděli a některé momenty si vůbec nevybavuji, že točil. Za něj určitě vděčíme Poetice, která nás s ním seznámila,“ vzpomíná kytarista Michal Stulík.

Mirai

Kameraman a režisér Ondřej Kudyn s kapelou strávil na cestách několik dní a záběry pro backstage film sbíral v Ostravě, Českých Budějovicích, Liberci, Valašském Meziříčí a pražském Lucerna Music Baru. Během toho natočil několik hodin materiálu, ze kterého pak vybral ty nejlepší momenty.

Mirai

„Musím říct, že tohle byla taková ta správná tour s kapelou. Pořád se hrálo, zpívalo, no masakr. Na jedné zastávce jsme přijeli a stage už byla postavená a oni prostě úplně šťastný, že můžou zase hrát a jamovat, myslím že dokonce vymysleli novej song. Nechápu, byla to skoro předposlední zastávka a oni neměli dost. 

Materiálu jen Miraie mám asi 5 hodin. Bylo pořád co točit a o to bylo těžší zahodit nějaké záběry,“ popisuje Kudyn a dodává: „V podstatě jsem k nim zapadl a nebrali mě vůbec jako kameramana a tím pádem jsem mohl zachytit skutečné momenty. Popravdě mi ta atmoška chybí, i když mi ještě teď hučí v uších.“

Mirai

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:40 středa 19. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • 11
  LOVE
 • 8
  SUPER
 • 8
  LOL
 • 8
  OMG
 • 7
  WTF
 • 7
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART