Je krásná, přestože už nikdy nebude mít svoje vlasy! Jak se švédská modelka vyrovnává s těžkou nemocí?

7. prosince 2017 10:27
Švédskou dívku potkal těžký osud, ona se s ním ale dovedla vypořádat. A ještě radí dalším.

ČTI TAKÉ:  PROČ SE RUPERT GRINT ALIAS RON WEASLEY NEMŮŽE DÍVAT NA FILMY O HARRYM POTTEROVI?

Modelka trpí vzácnou chorobou

 Alopecia je vzácné onemocnění, při které je oslaben imunitní systém a nemoc se projevuje tím, že nemocný ztratí vlasy a veškeré ochlupení na těle. 

Jednou z nemocných je i Theresa Hansson ze Švédska, které se nemoc projevila už ve 14 letech, což pro ní a její rodinu byl pochopitelně obrovský šok. Theresa se s nemocní snažila vyrovnat, což ve věku teenegera a dospívání, kdy chce člověk vypadat, co nejlépe, není jednoduché. 

„Ze začátku jsem to věděla jen já a moje rodina, až za nějaký čas jsem to řekla svým přátelům. Bylo to mé velké tajemství a byla jsem velmi citlivá na otázky ohledně mých vlasů,“ řekla. Díky svým přátelům se ale začala mít ráda a přestala se skrývat pod parukami.

 „Když jsem šla poprvé ven jako plešatá, bylo to krásné. Cítila jsem se uvolněně a byla jsem na sebe velmi hrdá. Nešla jsem sama, ale s kamarádkou, která trpí tou samou chorobou. Setkali jsem se ve skupině na Facebooku. Začali jsme si psát a pak jsme se rozhodli, že se potkáme ve městě. Ale ani jedna jsme o té druhé nevěděli, že půjdeme ven bez paruk. Byla to náhoda,“ přiznala Theresa.

Přestože stále paruky nosí, většinu času je bez nich. A to i přesto, že se stala modelkou a zároveň pracuje jako zdravotní sestra. „Uvědomila jsem si, že být plešatá je krásné a už se neschovávám. Hodně mi pomáhá i můj přítel. Inspirovala jsem se modelkou Amber Rose, jejíchž hlava je také krásně plešatá,“ dodává s úsměvem modelka.

 Své zkušenosti se snaží využít k tomu, aby povzbudila ostatní, kteří trpí stejnou nemocí. „Neschovávejte se, bude to jenom horší. Budete cítit velkou úlevu. Ten, kdo se neumí přijmout, jaký je, by neměl žít na tomto světě,“ dodává Theresa rezolutně. 

My si myslíme, že Theresa vypadá opravdu skvěle a je úžasné, jak se se svou nemocí vyrovnala a že se snaží pomáhat i ostatním.

ČTI TAKÉ:  ANI BEYONCE MU NEODPOVÍDALA! CO VŠECHNO PODSTOUPIL ED SHEERAN, ABY SE DOSTAL KE SLAVNÉ ZPĚVAČCE?

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:27 pátek 6. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 31
  LOVE
 • 14
  OMG
 • 13
  SUPER
 • 12
  WTF
 • 11
  LOL
 • 11
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART