Jak vyfotit dokonalou fotku jídla na Instagram? 8 zaručených must have tipů!

23. srpna 2017 14:59
Fotit si jídlo na Instagram je dneska obrovský hit. Prvně než samotnou pochoutku ochutnáme jí samozřejmě musíme vyfotit. Občas u toho člověk opravdu trpí, ale bez fotky to zkrátka nejde. Co všechno podstupujeme pro dokonalou fotku naše foodporn?

ČTI TAKÉ: Miley Cyrus se v novém klipu ocitla v cirkuse! HIT nebo SHIT? HLASUJ!

Focení jídla na Instagram? Nemůžeme bez toho být!

1. Jídlo téměř vždycky vychladne

Pokaždé, když si koupíte nějakou opravdovou delikatesu, jako je například sendvič s grilovaným sýrem nebo nádherně vonící vafle, tak než vyfotíte dokonalou fotku, jídlo je téměř studené. Což je například v zimě opravdu k zlosti. Ale bez fotky to zkrátka nepůjde.
2. Extrémní pozice jsou na denním pořádku

Dovedete si představit fotit jídlo někde, kde je jen jedno okno? Samozřejmě, že ne. Jídlo musíte vzít ven a naaranžovat do té ideální pozice. Co na tom, že se občas musíte obětovat a vyfotit ten dokonalý dezert v trochu krkolomné pozici. Nejste si sice moc jistí, jak dlouho to vydržíte, důležité je, že fotka bude dokonalá.

via GIPHY3. Trochu špíny neuškodí

Fotka zmrzliny s mořem a západem slunce? Samozřejmě! Tyto záběry jsou ty nejkrásnější, ale zároveň bohužel ty nejšpinavější. Člověk se pak musí jít hned umýt, protože stékající zmrzlina je prostě úplně všude. Důležité ale je že už vám na Instagramu skáčou lajky.

Finallllllyyyy! Matcha & milk swirl with caramel popcorn and chocolate sauce in a taro filled waffle shaped like a 

Příspěvek sdílený HUNGRYBETCHES (@hungrybetches),


4. „Mohu mít prosím stůl u okna?“

Vejdete do kavárny a málem porazíte drobnou stařenku. Proč? Vidíte volný stůl u okna, takže fotka vašeho jídla bude prostě dokonalá. Není nic frutrujícího než udělat fotku bez toho, aniž by nebylo vidět ven do toho krásného parku. Dokonalé osvětlení a nádherný výhled, to je to, co dělá fotku fotkou.

6. Zásoba fotek

Přátelům chcete ukázat fotky s dovolené, ale zjistíte, že jediné, co fotíte je jídlo. Navíc ne jednou, ale fotku těch dokonalých vaflí tam máte hned deset. Vás v plavkách vidět nikdo nemusí, ale to že jste s foťákem a jídlem lítali po celém městě hodinu, to je to nejdůležitější. Na pozvednuté obočí vašich přátel jen pokrčíte rameny.

via GIPHY

7. Způsobujete zácpy

Vycházíte z trhu, v ruce úžasnou bagetu a zmrzlinu a prostě musíte udělat fotografii, kde jste si tuhle nádheru koupili. Ani vám nedojde, že za vámi jde dalších deset lidí, kteří spěchají do práce. Prostě se jen snažíte soustředit na vaše mistrovské dílo. Nezáleží na tom, že vám ostatní nadávají, vy máte fotku snů.

via GIPHY
8. Jen pár minut na zachycení okamžiku

Milujeme vejce Benedict, ale zároveň jej nenávidíme. Je to jedno z nejfotogeničtějších jídel vůbec, ale ten čas na to vyfotit roztejkací se žloutek, je pekelně krátký. Vyžaduje to přesnost, dovednost a rychlé reflexy. Ale výsledek, když se to povede, stojí prostě za to. Mějte jen příště u focení jídel na paměti, kolik času a úsilí věnujete jednotlivému jídlu. Je tu krev, pot, slzy a spoustu dalších věcí, které nejsou vždy veřejností přijatelné. Ale je to nutné!

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:59 čtvrtek 21. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • 22
  WTF
 • 13
  FAIL
 • 12
  LOL
 • 11
  OMG
 • 9
  SUPER
 • 8
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART