8 tipů pro foodblogery na Instagramu! Jak sdílet fotky jídla a získat stovky followerů?

11. října 2017 13:50
Chcete mít hodně sledovatelů na Instagramu? Naše tipy vám určitě pomohou!

ČTI TAKÉ: Masakr! Reakce žen, které poprvé zkouší vytrhávání chloupků v intimních partiích s pomocí vosku!

´Jak dobře fotit jídlo? Koukněte na naše tipy

Chcete mít cool a úspěšný Instagram? Sdílíte rádi své food pokusy a chcete mít víc sledovatelů? Zkuste naše tipy a uvidíte, že vám se vám za chvíli budete mít desítky nových followerů.

1. Buďte jiní

Individualita je to, co dělá váš insta účet jedinečný. Pro foodblogerku Brittany DiCappu byly důležité společné rodinné večeře, při kterých zjistila, že jídlo spojuje lidi. Svůj instagram začala dělat, aby mohla se svými přáteli a rodinou sdílet své jídlo, i když nebyli spolu a tipy na restaurace. Díky tomu, že sdílela něco odlišného, začalo jí sledovat mnohem více lidí.

2. Podpořte svou individualitu

Je každá vaše fotka jiná? To je chyba. Dejte svému Instagramu jednotu. Blogerka Princess Gloria má každou svou třetí fotku jídla focenou ve vzdhuchu. Díky tomu má jeji instagram jednotu a vypadá kompaktně, přestože fotky nejsou stejné.

3. Postujte jídlo, které každý miluje

Jídla, která jsou nejvíc top jsou pasta, koblihy a veškeré sladkosti. Zdravá jídla jsou sice super, ale kdo z nás na to má chuť. Dorty a těstoviny jsou zkrátka v kurzu a navíc skvěle vypadají na fotkách a nikdo jim nedokáže odolat.

[UPDATE 8/25: Winner has been selected and notified. Thank you for entering!] Giveaway Alert! I’m giving away a $100 gift card to Craigie on Main, one of my favorite spots in Cambridge. To enter, 1) follow @craigieonmain, 2) follow their incredibly talented Chef Tony Maws (@tmaws), and 3) comment below and tag a friend. Giveaway closes Tuesday 8/22 at 9PM EST. Winner will receive a DM from me afterwards. PS - this is a snap from brunch last weekend, Craigie’s donuts topped with cajeta, a sweetened caramelized goat’s milk! #BostonFoodies #PictureCambridge . . . . This promotion is in no way sponsored, endorsed or administered by, or associated with Instagram. By participating or entering you agree to completely release Instagram of all liability.

Příspěvek sdílený Boston Foodies • Tiffany L. (@bostonfoodies),

4. Vytvořte si značku

Udělejte to, co dělají osobnosti. Zajistěte si, aby byl váš Instagram odlišný tím, že si vytvoříte logo nebo něco, co vytvoří váš jedinečný obsah. To je nejlepší způsob, jak se spojit s lidmi, protože uvidí, že máte už vytvořenou značku. Foodblogerka Brittany si vytvořila jednoduché logo v malování a dnes jí oslovují velké firmy na spolupráci.

*follows diet *diet doesn't follow back *unfollows diet*

Příspěvek sdílený Brittany DiCapua (@bostonfoodjournal),

5. Zůstaňte ve spojení s ostatními

Chcete, aby se lidem líbili vaše fotky, musíte se jim líbit také. Sledujte podobné účty jako máte vy, komentujte a lajkujte. Je to skvělý způsob, jak zůstat s ostatními ve spojení a objevit nové věci. Zjistíte také, co upoutá pozornost ostatních lidí.

Todays breakfast was a Pink Power Smoothie Juice  I’m getting guided on wellness and selfcare this month by @occasionallyeggs and I’m so happy I’m doing this, especially now, a month when my calendar is filled with obligations and deadlines. Gotta replenish me first, even when it feels like extra work to do it. This is one of Alex's recipes to me. But they’re all so simple and seasonal.  Makes about six and a half cups, or a litre and a half Ingredients: 1/4 of a large watermelon, chopped (about 7 cups) fresh or frozen 2 cups frozen strawberries 1/2 cup frozen raspberries Juice of 3 limes 1 tablespoon raw honey or other liquid sweetener (optional) -didn't need this because my watermelon was sooo juicy and sweeet! Throw everything into to a blender and mix for a couple of minutes, or until very smooth. Serve cold. It's best fresh, but will keep in the fridge for a few days. #followher #howisummer #watermelon #watermelonjuice #yum #vibrantveggies #fruitsfordays #fruitforbreakfast #feedfeed #juice

Příspěvek sdílený Jerrelle Guy (@chocolateforbasil),

6. Dobrá marketingová strategie

Nemusíte se podle toho řídit, ale uvědomte si, jaké fotky se lidem líbí, kolik lidí má rádo fotky jídla a jaké volíte popisky či hastagy k fotkám. Dobrý marketing způsobuje, že lidé vás začnou sledovat, sdílet a vy díky tomu získáte další followery.

Celebrating Labor Day weekend with burgers and my furry friends, @golden__nuggets  #BostonFoodies

Příspěvek sdílený Boston Foodies • Tiffany L. (@bostonfoodies),

7. Kvalitní fotka je základ

Základ je kvalitní a dobrá fotka. Důležité je světlo, které upoutá nejvíc. Followeři ocení i nápad a kreativitu. Světlé fotky, dobré úpravy, ostré a čisté záběry jsou základem úspěchu.

Meet my big brother(‘s hands) It’s his birthday tomorrow and he came to Boston just to say heyyy. He’s a firefighter and a comedian--two careers that require a heck of a lot of bravery, and I  % look up to him. So he flew from FL to NY, a trip he made to watch Dave Chappelle at radio city, and then here, so now I’m about to take him to a top-secret basement comedy show just to let him see how Boston does comedy But of course Im gonna feed him first, some Curried Tomato Soup with a Pecan Pesto and Toasted Bread Crumbs, a recipe inspired by @occasionallyeggs curried coconut soup that looked so good! Thanks for all the love on the last recipe Im so happy you guys liked that one 珞⭐️Here’s how I made this one: Makes 6 large servings 5 tomatoes on the vine, chopped into chunks 1, 28-ounce can plum tomatoes 2 small red onions, chopped 4 cloves garlic, chopped 1 tsp cumin 2 tbsp curry powder 1, 32-ounce container vegetable stock 1 tsp salt Red pepper flakes, to taste 4 tsp coconut cream for topping Add everything for the tomato soup into a crockpot except the coconut cream, and cook on high for 6 hours. Then blend everything together with an emersion blender until smooth. Pecan pesto 2 loosely packed cups Thai basil 2 cloves garlic ½ cup chopped pecans ½ cup olive oil ¼ cup raw cashews salt and red pepper flakes to taste Add all the ingredients to a food processor and pulse until a paste. Bread Crumb. 2 slices of favorite bread, torn into bite-sized chunks ¼ cup more pecans (optional) 2 tbsp olive oil 1/2 tsp garlic powder 2 tsp oregano salt, to taste Toss all the ingredients together on a sheet pan and bake at 450 degrees for about 10-12 minutes or until dark and toasted. Transfer to a food processor, and pulse until coarsely chopped, leaving some pieces still large. To assemble, divide the soup between the bowls, swirl in a little of the coconut cream, and top with the pecan pesto and bread crumbs. Serve . . #feedfeed #hautecuisine #veganfoodshare #vegetariancomfort #soup #tomatoseason #vibrantveggies #familylife

Příspěvek sdílený Jerrelle Guy (@chocolateforbasil),

8. Vyzkoušejte nová místa

Snažte se objevovat nová místa, která nasdílíte na Instagram, aby o nich vaši fans věděli jako jedni z prvních. Je to skvělý způsob, jak se spojit s novými podniky, kteří hledají podporu. Vy můžete zaujmout tím, že přinášíte novinky z gastro scény a podpoříte méně známé restaurace, o kterých ještě nikdo neměl šanci slyšet. Spokojenost bude na obou stranách.

ČTI TAKÉ: Stupidní týpek odmítl přestat kouřit na benzínce. Co následovalo, to asi nečekal!

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:50 čtvrtek 8. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • 25
  SUPER
 • 14
  WTF
 • 14
  LOVE
 • 12
  LOL
 • 12
  FAIL
 • 11
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART