Sexy a šťavnaté! 7 triků pro holky, které chtějí dokonale nalíčené rty!

18. října 2018 19:54
Smyslné a sexy rty jsou nezřídka jenom výsledkem opravdového „rtěnkového“ umění. Pokud budete znát pravidla níže, zvládnete si je nalíčit stejně dokonale jako leckterá make-up odbornice!
Holka, holky, rty

#1 Jako první jim dopřejte péči

Jako první zbavte rty šupinek a suchých míst. To můžete udělat buď peelingem, nebo mokrým ručníkem. Jednoduše si namočíte ručník do vody a rty jím promnete.

#2 Ani ránu bez balzámu

Následně na rty naneste hydratační balzám na rty. Pro intenzivnější barvu a dlouhodobější efekt můžete rty také potřít jemnou vrstvou make-upu. Avšak volte spíš mastnější druhy, aby se rty nevysušovaly.

#3 Konturovací tužka je kámoš

Nezapomínejte ani na konturovací tužku, díky které si vykreslíte dokonale smyslný tvar rtů. Použijte konturku v odstínu rtěnky nebo lehce tmavší. Po obkroužení rtů, linku přejeďte prstem či vatovou tyčinkou, aby nebyla ostrá. Když povedete linku lehce nad hranicí rtů, zvětšíte jejich objem.

DM

#4 Rtěnka + štětec

Konečně je na řadě rtěnka! Tu nanášejte ideálně pomocí štětce, díky kterému si zajistíte výraznější barvu, také lépe nalíčíte koutky úst a vyrýsujete srdíčko ve středu rtů. Prvně nalíčíte vrchní ret až poté spodní.

#5 Pomocný kapesníček

Aby rtěnka déle vydržela, vsaďte na trik s kapesníčkem. Nalíčené rty obtiskněte do kapesníčku a poté ještě jednou naneste vrstvu rtěnky.

#6 Rtěnku na zubech nechcete

Rtěnka obtisknutá na zubech je známé beauty faux pas! Jak se ho vyvarovat? Po vzoru miminek si strčte do pusy palec a pořádně ho oblízněte. Přebytky rtěnky zůstanou na prstu místo zubů.

ČTĚTE TAKÉ: TOHLE VŠECHNO DĚLÁ SELENA GOMEZ, ABY MĚLA KRÁSNÉ VLASY, PLEŤ I POSTAVU!

#7 Hotovo! Máte super barvu?

Rty máte teď dokonale nalíčené. Vždy je však také důležité najít si správný odstín rtěnky. Tmavé syté rtěnky se hodí na plnější rty, světlé tóny na tenké rty. Pokud máte dost odvahy a chcete zvětšit objem rtů, vsaďte na rtěnky se třpytkami! Za naší redakci rozhodně doporučujeme rtěnku Glitz Stick z nové řady 183 DAYS od dm!

Rtěnka Glitz Stick, 183 DAYS by trend IT UP, značka dm

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:54 pátek 15. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • 21
  LOVE
 • 14
  WTF
 • 14
  FAIL
 • 10
  LOL
 • 10
  OMG
 • 5
  SUPER

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART