Love hurts! Jak se vzpamatovat z rozchodu? Tipy a triky, co ne/dělat!

21. září 2017 19:31
Zamilovat se je snadné. Ale stejně jako v případě tetování někdy to, co považujeme za věčné, začne blednout... Bývalá snoubenka Zayna Malika - Perrie Edwards z Little Mix by mohla vyprávět...

ČTI TAKÉ: YES! PUNKOVÁ MINULOST TRPASLÍKA ZE HRY O TRŮNY! PETER DINKLAGE V AKCI JAKO ZPĚVÁK!

Zayn Malik a Gigi Hadid / Bývalá Zaynova snoubenka Perrie Edwards

Dostat se pak z divných stavů a depky po rozchodu může být mnohem těžší, než si kdekdo myslí. Často si to člověk ani nechce přiznat, i když je jasné, že z rozchodu se ještě neoklepal. 

Některé společné projevy závislosti a smutku po bývalé lásce je často možné vysledovat. Jak se z toho dostat? Všechno chce čas! Někdy je ale třeba se vědomě vyhýbat některým situacím...

via GIPHY

1) Možná trávíš hodně času na sociálních sítích, hlavně kolem profilu tvého bývalého kluka, nebo bývalé holky. Možná, že jeho/její fotky máš taky ještě pořád v telefonu, nebo alespoň pravidelně sjíždíš jeho/její Instagram a podobně. 

Ideální je omezit čas strávený na síti a věnovat se jen vlastním příspěvkům a pokud možno realitě strávené s přáteli. Na prožité momenty zavzpomínej občas v dobrém, ale fotky neměj pořád na očích. Nežij z toho, co bylo. 

via GIPHY

2) Přestat se trápit, to obvykle není otázka pár dní. Někdy pomáhá dělat pravý opak toho, čím se tvůj smutek projevuje – pokud se například plánuješ zahrabat doma a užírat se, raději koukej vyrazit ven s přáteli. 

Pokud ale deprese trvá několik měsíců a s rozchodem se pořád nemůžeš smířit a to ani tehdy, když tvůj/tvoje ex už má někoho nového, bylo by lepší vyhledat odbornou pomoc psychologa.

via GIPHY

3) Je možné, že hledáš chvilkovou útěchu v jiném vztahu, ale místo druhé osoby si představuješ bývalého partnera/ku. To nesvědčí ani tobě, ani jim, natož vašemu vztahu. 

Místo nahánění nějakého nového „chudáka“, který na chvíli zaplácne prázdno po tvém/tvojí ex, se zaměř na sebe – najdi si novou zálibu, sejdi se s dávnými přáteli, lépe se poznej – tvoje možnosti jsou mnohem širší, tak si s nimi pohraj.

via GIPHY

4) Je přirozené představovat si, že všechno nakonec skončí šťastně a možná se k sobě jednou přeci jen vrátíte. Ale čím dříve přijmeš skutečnost, že je konec, tím lépe ti bude. 

Neznamená to být šťastný, nebo rád, že je konec. Ale pokud nedokážeš obrátit list, nedostaneš se nikdy k nové kapitole, která může být nakonec mnohem lepší, než ta původní!

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:31 pátek 19. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 34
  LOVE
 • 17
  FAIL
 • 15
  SUPER
 • 14
  OMG
 • 11
  LOL
 • 11
  WTF

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART