Jak dobře znáš top 5 českých pohádek? Hlasuj pro svojí nejoblíbenější!

12. ledna 2018 9:03
Princezny, princové, králové, čerti, kouzelníci a mnozí další jsou tradičními postavami českých pohádek klasického typu. Tento žánr je navíc v Česku neuvěřitelně populární, a to nejenom v období vánočních svátků, ale vlastně celoročně. Jakých pět je ale dle mě skutečně top? Sleduj CINEMA geek v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00!

ČTI TAKÉ: „Hermiona“ Emma Watson předvedla nový účes s ofinou! Jak jí to sluší? Hlasuj!

S čerty nejsou žerty

CINEMA geek - Top 5 pohádek doporučuje Martin Donát - český Youtuber, filmař a moderátor pořadu Cinema Geek na TV ÓČKO.

5. místo – Tři veteráni

V jádru jde o jednu z pohádek cyklu Jana Wericha - Fimfárum, kterou se alo duu Svěrák-Lipský podařilo dotáhnout k dokonalosti. Není nad to, když se totiž kouzelné předměty dostanou do rukou třem sobcům, kteří ale nakonec zjistí, že vlastně činit radost druhým je mnohem lepší než pouze sobě, a že to jde i bez kouzel. Navíc naprosto miluji veškeré scény, kde Rudolf Hrušínský čaruje z cylindru cigára s velbloudem.

4. místo – Pyšná princezna

V pohádkách máme mnoho druhů princezen, v tomto případě jednu krásnou a zároveň velmi namyšlenou, kterou aby byl schopen její nápadník získat, tak se musí z krále přestrojit za prachobyčejného zahradníka. Účel ale světí prostředky a nakonec přeci vše dobře pohádkově dopadne a ukáže se, že i ta nejtvrdohlavější princezna se dá napravit.

3. místo – Byl jednou jeden král...

Nejzjevnější myšlenka o tom, že sůl je nad zlato a nedá se přece bez ní žít může být až trochu úsměvná, ale v epicentru příběhu je velice citlivá zápletka o lásce a křehkých rodinných vztazích, kde skutečná láska vítězí nad nenávistí, povrchností a prvoplánovou nenažraností.

2. místo – Tři oříšky pro Popelku

Popelka po česku má pro mě ještě větší kouzlo jak ta Disneyovská. Jde totiž dle mě o film naprosto nestárnoucí, ba naopak postupem času vyzrávající. Málokdy se stává, že nějaký jednoduchý a obecně provařený příběh, jako například pohádka o Popelce je nesčetněkrát znovu zhlédnutelná a navíc se vám zdá, že je s každým dalším zhlédnutím lepší a lepší.

1. místo – S čerty nejsou žerty

Říka se, že kam čert nemůže, nastrčí babu. Petr, nevlastní syn jedné velice nepříjemné macechy je obrán o veškeré své jmění co zdědil po otci a ještě se ho zbaví, tak, že ho intriky dostane za mříže. Zde se ale celé trochu obrací. Kde vzít někoho, kdo by takové pekelné bábě ukázal zač je toho loket a napomohl vítězství dobra nad zlem? Nikomu jinému než-li opravdickému čistokrevnému čertovi.

ČTI TAKÉ: CINEMA geek: TOP 10 filmů, které si pustit na Valentýna!

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:03 sobota 12. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • 45
  LOVE
 • 41
  SUPER
 • 21
  LOL
 • 15
  WTF
 • 15
  FAIL
 • 13
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART