Překvápko! J. K. Rowling prozradila, že Harry Potterové jsou vlastně dva!

26. června 2017 21:38
Pokud jste stejně jako my fanoušky Harryho Pottera, nejspíš víte, že jeho stvořitelka - spisovatelka J. K. Rowling má ve velké oblibě čas od času překvapovat své čtenáře – jako třeba teď!

ČTI TAKÉ: NEWS: JUSTIN BIEBER MÁ NOVOU ZÁVISLOST! LOUIS TOMLINSON NECHTĚL NIKDY OPUSTIT 1D!

Harry Potter

Ve svém nejnovějším příspěvku na Pottermore zveřejnila překvapivé prohlášení – ve skutečnosti se v jejím světě plném čar a kouzel vyskytuje ne jeden Harry Potter, ale dva!

Harry Potter

Jednoho z nich známe – oblíbený mladý čaroděj s jizvou ve tvaru blesku na čele. Ovšem jak se zdá, technicky vzato to není první Harry Potter! Známý čaroděj je ve skutečnosti potomkem jiného Harryho Pottera, který žil na počátku minulého století.

via GIPHY

A původní pan Potter (který se ve skutečnosti jmenoval Henry, ale „důvěrní přátelé“ mu říkali Harry) zjevně také nebyl žádná bábovka. Rowlingová píše:

„Henry způsobil menší rozepři, když veřejně odsoudil tehdejšího Ministra kouzel, Archera Evermonda, který komunitě čarodějů zabránil pomoci mudlům během první světové války. Jeho otevřená podpora mudlovské komunitě byla zároveň jedním z hlavních důvodů, proč jeho rodinu vyloučili z ‚Posvátných Osmadvaceti‘“.

Technicky vzato by se tak hrdinovi současné knižní ságy mělo možná říkat Harry Potter II.

via GIPHY

ÓČKO TEA od Bubbleology

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:38 úterý 24. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • 160
  OMG
 • 48
  WTF
 • 28
  LOL
 • 23
  FAIL
 • 19
  SUPER
 • 14
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART