Instagram začal s cenzurou! Některé hastagy musely zmizet! Které?

1. června 2018 14:28
Aplikace se rozhodla, že smaže fotky u některých hastagů.

ČTI TAKÉ: Instagram se snaží! Přichází s další aktualizací anket! Vyzkoušíš je?

Cenzura na Instagram

Instagram se rozhodl cenzurovat. Jestli hledáš příspěvky pod hastagy #stripper a #strippers, nic tam nenajdeš. Nejedná se jen o tyto hastagy, některé jim podobné společnost rovněž skryla, ale podle jejích mluvčí ještě můžeš na některé fotky k těmto hastagům najít. Instagram ale tuto skutečnost zatím nijak nekomentoval, zejména to, proč některé se sexuálním podtextem byly skryty a některé zůstaly.

Někteří mluví o tom, že se jedná o zákon, který byl nedávno přijat v několika státech. Jedná se o obchodování s dětmi a sexuálními praktiky, někteří mluví o tom, že je to kvůli hnutí MeToo, které hýbe celým Hollywoodem.

Instagram zakázal některé hastagy

Instagram ale již od svého vzniku dbá na to, aby nebyli v žádných příspěvcích vidět například prsa či jiné partie, ale některé hastagy se sexuálním podtextem jsou stále k dispozici. Aplikace se samozřejmě snaží o to nepodporovat násilí, rasismu či šikany z důvodu etických, proti pohlaví, sexuální orientaci a dalším věcem.

Není ovšem zatím jasné, proč aplikace některé hastagy zrušila, přestože se nejedná o šíření rasismu či sexuálního násilí. Uvidíme, jak se k tomu celá společnost postaví.

ČTI TAKÉ: Instagram jede! Nově můžeš přidávat více fotek a videí najednou!

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:28 sobota 29. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • 13
  SUPER
 • 13
  LOL
 • 12
  FAIL
 • 12
  OMG
 • 12
  LOVE
 • 10
  WTF

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART