Ian Somerhalder nemůže žít bez upírů! Stane se jím i v novém seriálu!

18. dubna 2018 17:20
Sexy herec se upsal další upírské roli.

ČTI TAKÉ: Bella Thorne prozradila, že má za každý post na Instagramu 65 000 dolarů

Ian Somerhalder

Herce Iana Somerhaldera všichni znají jako sexy Damona z The Vampire Diaries, ale vypadá to, že Ian má roli upírů rád. Podle časopisu Hollywood reports herec získal roli v seriálu V-Wars k roli Dr. Luthera Swanna.

Piazzela Fratelli Zavattari, 6:15 AM this morning Milano time.This was my 1st apartment in Milano in 1995 when I was here as a model.So many memories of this little square as a 16 and 17 year old kid that I wanted to stop here&feel it once again.To see if i could.I had my driver drop me here before my flight just to walk around and take in the quiet,dark,wet &chilly city morning.This cold morning reminded me of a time I lost my keys one night in Milano&had to wait for someone in my building to leave for work so I could get in.I wasn’t upset at all about it at the time,it was a peaceful morning&it’s now a peaceful memory.I just sat on the curb shivering a bit a writing in my journal that I carried everywhere.Wow it was all so simple...That was over two decades ago. Now,in 2018,the bakery has changed shape,it still smells amazing but looks new.An old woman from Sicily used to bake bread every morning there 22 years ago as she had for decades of her life before.When I had no money, she would give me loaves of bread and sometimes a bottle of wine to keep me company, open my mind and warm my heart, she would say to me in a thick accent. She had done the same for her son. I really appreciated that little old woman&she knew that I was just a kid trying to make it in the world. The world was bright then,every turn of a street could mean a new revelation,every handshake could be the one that changed the course of my life...I want to get back to feeling that way.Imagine if we could still live our lives with such curiosity&joy.If we could raise our children&run our companies with the promise&knowledge that each new day brings such amazing things with those around us&with kindness&compassion.Now, in this little piazza in the dark early morning, every dog I see on a leash is followed by their human parent, face lit by a tiny little screen getting pictures, gossip content or maybe election news that is filling their brains so early; how I wish they could just look,I hope they do.I hope we all do... Our lives and self worth are not locked up in the little glowing devices.They are only tools.The good stuff comes from our hearts and our spirits. I really do believe this...

Příspěvek sdílený iansomerhalder (@iansomerhalder),

Seriál se točí okolo Ianovi postavy a jeho nejlepšího přítele Michaela Fayne, kteří jsou ovlivnění tím, že kvůli své nemoci touží po lidské krvi. Nemoc se stále rozšiřuje a doktor Swann se rozhodne, že nalezne lék na tuto chorobu.  Seriál je adaptací stejnojmenného románu z roku 2012.

NOVÝ KVÍZ: 32 OTÁZEK NA TÉMA UPÍŘÍ DENÍKY (VAMPIRE DIARIES)

Nemohli jsme vybrat nikoho lepšího než Iana Somerhaldera. Jeho horlivé chápání této postvavy je pro tuto sérii velmi důležité,“ svěřil se ředitel IDW Entertainment David Ozer. „Jsem ze spolupráce s Netflix nadšený, protože tento kreativní svět pro diváky na celém světě je neskutečný,“ dodal Iana.

Poté, co skončili Upíří deníky, byl herec zaměstnán hlavně v osobním životě. Za manželku si vzal Nikki Reed ze Stmívání a narodila se jim dcera Bodhi Soleil. Nemůžeme se dočkat až Iana uvidíme zase jako upíra.

ČTI TAKÉ: Nová role hvězdy seriálu 13 Reasons Why Katherine Langford!

Sexy herec se proslavil seriálem Vampiers Diares

Ian Somerhalder

Ian Somerhalder

Nikki Reed a Ian Somerhalder

Nina Dobrev a Ian Somerhalder / Ian a Nikki Reed

Nikki Reed a Ian Somerhalder na akci pro mladé kreativce.

Ian Somerhalder

Ian Somerhalder

Nikki Reed a Ian Somerhlader.

Nikki Reed a Ian Somerhalder podpořili například Caina Monroxe.

ČTI TAKÉ: Fanoušci jsou si jisti, že Liam Payne s Cheryl plánují další dítě!

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:20 čtvrtek 16. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 90
  LOVE
 • 14
  SUPER
 • 11
  LOL
 • 10
  WTF
 • 10
  FAIL
 • 10
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART