Jsou krásné, úspěšné, ale neexistují! Instagram dobývají virtuální modelky

15. března 2019 14:34
Na Instagramu mají tisíce sledovatelů, žijí dokonalé životy. Jenže ouha. Tyhle ženy vůbec neexistují.

Tyto modelky nežijí, jsou uměle vytvořené

„Jsou tyto ženy vůbec reálné?“ Ptali se lidé, když viděli kampaň značky Balmain. Odpověď mnohé překvapí, protože některé modelky v kampani byly počítačově vytvořené. Přirozenou krásu sice nikdo nenahradí, ale tyto dámy neprotestují, když je dlouhé focení nebo když musí hodiny sedět před objektivem. Značka vytvořila pro kolekci podzim zima 2018 tři virtuální modelky – Margot, Shudu a Zhi. 

Jak vypadají virtuální modelky?

Modelka Shudu je nejpropracovanější. Má dokonce i svůj profil na Instagramu a vystupuje jako influencerka, což dokázala jako první virtuální modelka na světě. Na svém profilu sice nemá moc fotek, ale sleduje jí více než 150 tisíc lidí. Propaguje značky, fotí se na červeném koberci s lidmi, nosí drahé šaty a vypadá to, že má dokonalý život. Život, který neexistuje, protože ona neexistuje. 

10 NEJDRAŽŠÍCH MODELEK! NA KOLIK SI ZA ROK PŘIJDE KENDALL, CARA ČI SESTRY HADID?

Shudu ale není jediná virtuální modelka. Jednou z těch nejznámějších je Miquela, která má více než 1,5 milionů sledovatelů. Některé časopisy ji dokonce zařadily mezi nejvlivnější lidi na Instagramu a internetu celkově, přestože není skutečná. Miquela chodí do kaváren, má přátele, propaguje značky a díky svému jedinečnému vzhledu je velmi zajímavá. A nikomu vůbec nevadí, že vlastně neexistuje. 

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:34 sobota 13. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • 48
  WTF
 • 32
  OMG
 • 31
  FAIL
 • 29
  LOL
 • 28
  SUPER
 • 27
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART