Exkluzivní rozhovor s Pekařem: „Nová písnička bude hit!“

13. července 2017 12:05
Pekař má za sebou vydání nového singlu Vrcholky a pády a už chystá další. Rybičky 48, se kterými je spjatý zase připravují turné k výročí.

ČTI TAKÉ: Nový módní hit! Dostane vás skvělá Harry Potter kolekce?

Pekař vydal nový singl.

Máš novou písničku a klip Vrcholky a pády. O čem je?

Pekař: Písničku jsem z části napsal na Srí Lance, refrén vznikl celý tam. Opět ve spolupráci s Kubou Rybou z Rybiček 48. Je to klip, která se vrací ke všem starším klipům. I myšlenkově je to tak, že by to mělo být zhodnocení mojí ušlé cesty.

Videoklip je sestříhaný z klipů nebo jsi to natáčel celý znova?

Pekař: Není to sestřih, všechna ta místa jsme poctivě objeli. U Tančím jsem se snažili napodobit pohyb a světlo, což nebylo jednoduchý. Zvlášť u toho, jak se kouří cigareta, to jsem trénoval asi 14 dní, aby to tomu bylo fakt podobný. V klipů Bůh se zase objeví nádherná zrezivělá věc, u které nikdo nevěděl, co je. Zjistili jsme, že je to stará garáž, kterou postavil můj děda. Z písničky Letní je tam zase jeskyně. Dali jsme tam zkrátka všechna ta stará místa.

Jak dlouho to celé trvalo?

Pekař: Příprava asi 14 dní a klip jsme měli natočený za jeden den a za tři dny sestříhané. Věděli jsme pro jaké záběry si jdeme, takže to bylo jednoduchý. Vybrali jsme z těch klipů záběry, co jsme chtěli použít, aby to lidi poznali. To se naštěstí podařilo a lidé ty místa poznali.

V září chystáte novou písničku, je to tak?

Pekař: V září vznikne nová písnička, jejichž větší napsal Kuba pro mě a já jí doplnil sloky. Ta písnička bude hit.

Kuba Ryba: Jmenuje se to Kolem se pořád něco děje a je to o tom, že když se okolo pořád něco děje, i to příjemný i nepříjemný, tak máš vedle sebe pořád tu jednu svojí babu, u který ti stačí jeden pohled a všechno už je ti jasný (smích).

Pekaři, ty jsi teď rozšiřoval kapelu, je to tak?

Pekař: Ano, o jednoho jsem snížil stav a o dva navýšil. Našel jsem si kytaristu Lukáše, který hrál v kapele Segment, hrál tvrdou muziku, takže jsem věděl, že je to výborný muzikant. Našel mi ho na Facebooku Kuba, tak jsme mu napsali, ať nám pošle nějakou písničku. Potkali jsme se pak v Brně na koncertu, říkal nám že nemá kde bydlet, tak jsme ho přestěhovali do Kutné Hory a teď bydlí s námi. Je to dobrej střelec.

Skládáte mimo jiné i na Srí Lance. Jak často tam jezdíte, na jak dlouho a co všechno se tam děje?

Kuba: Asi sedm let jsem jezdil na Bali a teď jsem poprvé vyrazil s Pekařem na Srí Lanku, protože jsme chtěli změnit místo. Letos jsme tam byli skoro tři měsíce. Skládá se tam parádně.

Pekař: Ten rok pak uběhne rychleji, když jsi tři měsíce z toho pryč. Je to hezký. Nejprve jsme tam byli s Kubovou přítelkyní a jeho ségrou, pak jsme tam byli sami a bylo to plodné období. Tam to jde samo.

Teď začala festivalová sezóna, jedete něco i společně?

Pekař: Někde se občas potkáme.

Kuba: Když má Pekař volno, tak jede s námi si zazpívat a pobýt s námi. Letos je toho míň, protože Pekař má hodně svých koncertů, ale někde se určitě potkáme.

Co mají nového Rybičky?

Kuba: Udělali jsme Klasický pomalý song, to byla taková sranda. Je to venku cca dva měsíce. Teď možná uděláme ještě něco v létě, uvidíme jestli to klapne nebo ne, protože to je taková střela jinam. Plánujeme určitě singl v září, protože od září slavíme 15 let, jedeme k tomu i velké turné 115 let tour a zakončíme to v prosinci ve Fóru Karlín.

Velkým trendem je teď dělat knížky a další věci k výročí. Plánujete taky něco takového?

Kuba: Já jsem knížku psal celý minulý rok a jmenuje se to Rok spokojenýho parchanta. Ale když jsem to po sobě četl, tak jsem zjistil, že by nás lidi měli za ukrutný závisláky a alkoholiky. Psal jsem to, když se něco dělo a hodně to bylo společného s drogama a alkoholem. Tak jsem si říkal, že to vydám až na svoje 40 narozeniny za sedm let, aby všichni věděli, že jsme tu dobu zvládli (smích).

Pekař: Je to lepší vydávat později než z pozice, že to bylo hezký, ale už je mrtvej (smích).

Co se u tebe změnilo po získání Slavíka?

Pekař: Nic se nezměnilo, mám akorát více práce, ale to by bylo asi samovolně i bez toho. Věřím tomu, že ty písničky na to mají, jinak bych je ani nevydával. To je trochu můj problém. Než vydám písničku, tak to rozhodování trvá hrozně dlouho. Kuba do mě vždycky hučí, ať už se rozhodnu. Teď jsem rád, že jsme vydali Vrcholky a pády, za kterými jsme si od začátku stál a byl to dobře. Ta písnička, co bude v září bude pecková. Jestli ne, tak už nikdy žádnou nenapíšu (smích).

Sledujete kluci youtubery?

Pekář: Pár jich znám, ale nesleduji, nemám na to čas.

Kuba: Nás už to tolik nechytlo, my jsme hráli už v době, kdy ani Youtube nebyl (smích). Nevadí mi to, občas se na to podívám, když je to vtipný. Ale ty teenage youtubery, který zajímají jinou věkovou skupinu, tak mě tolik netankují. Něco mě ale baví.

Pekař: Já jim fandím, ale zase si říkám, že je to taková nevděčná role, jak pro ně, tak pro nás muzikanty. Muzikanti dávají na Youtube věci, na kterých pracují třeba půl roku a pak si to třeba nikdo moc nepustí. Je fakt, když oni mají dobrý vtip, tak chápu, že zpracování je rychlejší. Je to takový dvousečný. U nich je zase to, že na muzikanty se nezapomíná, na youtubery si třeba za deset, patnáct let nikdo nevzpomene. Protože budou nový a nový.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:05 pátek 10. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • 17
  LOVE
 • 8
  WTF
 • 7
  OMG
 • 6
  SUPER
 • 5
  LOL
 • 5
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART