Eurovize 2018: Mikolas Josef získal rekordní počet hlasů a porazil i Karla Gotta

13. května 2018 12:10
Česká republika na letošním ročníku hudební soutěže Eurovision Song Contest získala zatím rekorní počet hlasů. Postaral se o to Mikolas Josef který skončil na 6. místě.

ČTI TAKÉ: MIKOLAS JOSEF JE V NEMOCNICI! PORANIL SI PÁTEŘ PŘI NÁCVIKU NA EUROVIZI!

Mikolas Josef

Mikolas Josef, který soutěžil s písni Lie To Me skončil u televizních diváků na 4. místě. To je opravdu zatím největší úspěch české delegace v soutěži Eurovize, ale může za to hlavně Mikolas. Česká republika získala celkem 281 bodů. Díky tomu se naše země umístila na 6. místě a nechala za sebou třeba vítěze z roku 2009. Alexander Rybak skončil v poli poražených.

Video: Mikolas Josef - Lie To Me - Czech Republic - LIVE - Grand Final - Eurovision 2018:

Letos je to přesně 50 let, kdy se na hudební soutěži Eurovize poprvé objevil český zástupce. V roce 1968 reprezentoval Rakousko Karel Gott. Rakouská ORF ho do mezinárodního klání nominovala s písní Tausend Fenster. 

Karel Gott s ní skončil na 13. místě a až do včerejška patřil mezi nejúspěšnější české zástupce v téhle soutěži. Včera se však tahle statistika musela změnit. Mikolas Josef získal 281 bodů a skončil tak celkově na 6. místě.

Vítěze zvolili televizní diváci v kombinaci s odbornými porotci a nejvíce je zaujala izraelská zpěvačka Netta, následovaná favorizovanou Kypřankou Eleni Foureiraovou a Rakušanem Cesárem Sampsonem.

Mikolas Josef

Mikolas Josef

Mikolas Josef

Video: Mikolas Josef - Rozhovor pro EuroContest v Lisabonu: 

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:10 pondělí 10. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • 99
  LOVE
 • 36
  SUPER
 • 15
  LOL
 • 14
  WTF
 • 14
  FAIL
 • 14
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART