Dwayne Johnson: 10 faktů a zajímavostí o nařachanci z Rychle a zběsile!

27. dubna 2017 14:57
Herec Dwayne Johnson byl časopisem Forbes vyhlášen nejlépe placeným hercem světa. V celkovém žebříčku je sice až devatenáctý, ovšem v pánské herecké kategorii je jedničkou.

ČTI TAKÉ: 5 DIY RECEPTŮ NA UNICORN FRAPPUCINO, KTERÉ JE LEPŠÍ NEŽ ORIGINÁL!

Dwayne Johnson

Bývalému zápasníkovi vydělal loni hlavně film Rychle a zběsile 7 a překvapivý trhák San Andreas. Aktuálně září v Rychle a zběsile 8 a v květnu se na něj můžete těšit v remaku Baywatch!

1. Dwayne Johnson se narodil 2. května 1972 v městečku Hayward (Kalifornie) Atě Maivii a profesionálnímu wrestlerovi Rockymu Johnsonovi. Také dědeček Dwaynea byl mimochodem profi wrestler - „High Chief“ Peter Maivia.

2. V průběhu dětství se Dwayne s rodinou stále stěhoval. Žil na Hawaji, v Pensylvánii a na Novém Zélandu.

3. Na střední škole se začal věnovat atletice a hlavně americkému fotbalu. Díky němu získal sportovní stipendium a mohl se v klidu vrhnout na ligu amerického fotbalu NFL. To mu ovšem pokazilo vážné zranění zad. Nejdříve přemýšlel o návratu k fotbalu, ovšem později se zaměřil stejně jako většina členů jeho rodiny na wrestling.

via GIPHY

4. V roce 2 000 si jako The Rock zahostoval na singlu Wyclefa Jeana s názvem „It Doesn’t Matter“ a můžeš ho vidět i v hudebním videoklipu k tomuhle songu:

5. Ve stejném roce moderoval pořad „Saturday Night Live“ a okamžitě se mu začaly hrnout nabídky z Hollwyoodu.

6. I když vypadá jako megadrsňák, přiznává, že je pěkná citlivka a rád si brnká na ukulele klasiku, třeba Sama Cooka nebo Willieho Nelsona.

7. Jeho filmovým debutem byl Scorpion King v dobrodružné akční fantasy Mumie se vrací (2001).

via GIPHY

8. V roce 1997 se oženil. Vzal si svou školní lásku jménem Dany Garcia, se kterou chodili na střední v Miami. Páru se v roce 2001 narodila dcera Simone Alexandra. V roce 2007 se bohužel Dwayne a Dany po deseti letech manželství rozvedli.

Dwayne s exmanželkou Dany a dcerou Simone Alexandrou

Dwayne s dcerou Alexandrou

9. V rámci přípravy na roli Herkulese (2014) se Dwayne podrobil 8 měsícům trvajícímu vyčerpávajícímu tréninku. Během natáčení držel speciální dietu, která se skládala ze 7 jídel za den. Vstával ve 4 ráno, aby stihl 2x posilovat před tím, než šel natáčet. Nabral celkem 14 kg svalové hmoty. Před intenzivními 12 hodinami natáčení ho ovšem každý den čekaly ještě 4 hodiny líčení. Masakr.

Hercules

10. Za dob své největší wrestlingové slávy získal přezdívku The Rock (Skála), která se ho nechce pustit ani v herecké profesi. Přestože si svou zápasnickou přezdívku nechal dokonce i patentovat, teď zatoužil žít bez ní: „Už nejsem zápasník. Moje budoucnost je herectví a jednou možná i režírování. Nejsem The Rock. Jsem Dwayne Johnson.“

Dwayne „The Rock“ Johnson

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:57 pátek 25. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • 75
  LOVE
 • 74
  SUPER
 • 26
  WTF
 • 25
  LOL
 • 22
  OMG
 • 21
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART