Do Abbey Road odletěl s Benem Cristovao Sofian Medjmedj, vítěz výzvy #jetovtobě od Vodafone

1. prosince 2017 11:02
Sofian Medjmedj zaujal porotu v čele s Benem Cristovao vlastním songem. Vítězství pro Sofiana Medjmedje znamená nahrání songu s Benem v legendárních londýnských Abbey Road Studios, klip od Hudební cenou Anděl oceněného režiséra Tomáše Kasala a společné zahrání songu s Benem na jeho prosincovém koncertě.

ČTI TAKÉ: PINK A CHANNING TATUM! JAK JIM TO JAKO MANŽELŮM SLUŠÍ? HIT NEBO SHIT? HLASUJ!

Finále Benovy výzvy

Projekt #jetovtobě si klade už druhým rokem za cíl motivovat mladé lidi, pomáhat jim překonávat prvotní neúspěchy a plnit si sny. Letos se Vodafone společně s Benem Cristovao rozhodl objevit novou hudební hvězdu, které společně poskytnou skvělou startovací pozici pro úspěšnou hudební kariéru.

Do prvního kola se přihlásilo na 200 interpretů, kteří zaslali či sdíleli ukázku svojí hudební tvorby a splňovali pravidla výzvy. Z nich šestičlenná porota vybrala třicítku nejzajímavějších, ti vystoupili koncem září na Vodafone YOU FESTu. 

Někteří stáli před publikem na pódiu vůbec poprvé v životě, ale i přes trému, která byla na pár z nich patrná, ze sebe vydali opravdu maximum. Porota se následně shodla na desítce finalistů, která mohla buď opět zvolit stejné songy jako pro semifinále, nebo si vybrat nové. Někteří se rozhodli pro covery známých interpretů, jiní představili vlastní autorské skladby. 

Finále Benovy výzvy

Připomeňme, že porotu tvoří Ben Cristovao, jeho manažer a zakladatel labelu Championship Music Lukáš Rychtařík, Libor Červinka (hudební dramaturg Fajn Rádia), Antonín Milata (zakladatel labelu Redhead), Martin Hoffer (zakladatel akademie pro produkci elektronické hudby EMA Prague a spoluzakladatel úspěšné elektronické skupiny Skyline), šestici uzavírá zástupkyně společnosti Vodafone Kristýna Pokorná.

Finále bylo přenášeno prostřednictvím internetového live streamu na sociální sítě, hudební fanoušci tak mohli sami tipovat, kdo se stane vítězem a hodnotit také vystoupení jednotlivých finalistů. Rozhodování poroty nebylo vůbec jednoduché, přesto se nakonec shodla na jednom jméně, a to: Sofian Medjmedj.

Fotogalerie

Život Sofiana Medjmedje se tím otočil o 180 stupňů. Setkal se s Benem, vytvořili společný song a odletěli do Londýna skladbu nahrát. Abbey Road Studios jsou legendárním místem, kde působily takové hvězdy jako The Beatles, U2, Oasis, Ellie Goulding nebo Ed Sheeran. 

Následně natočí klip s režisérem Tomášem Kasalem, který získal Cenu Anděl za klip pro zpěvačku Lenny (Hell.o) a tvoří většinu Benových klipů, jenž se pohybují v milionech views. Začátkem prosince už by měl stanout na podiu po boku Bena Cristovao a odehrát skladbu před vyprodaným klubem SONO v Brně.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:02 sobota 31. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • 20
  LOVE
 • 11
  LOL
 • 10
  SUPER
 • 9
  FAIL
 • 5
  WTF
 • 5
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART