Co se stalo s Annou? Thriller #annaismissing jde právě do kin!

10. srpna 2023 0:55
Thriller #annaismissing je volným filmovým pokračováním úspěšného seriálu #martyisdead ověnčeného International Emmy Award 2020. Do kin ho uvede 10. srpna společnost Aerofilms.
Viktorie Vítová ve filmu #annaismissing

Jak v seriálu #martyisdead inspirovaným reálným případem kyberšikany, tak i v napínavém příběhu s překvapivým odhalením #annaismissing se tvůrci zabývají odvrácenou stránkou internetu, která změní život jedné konkrétní rodině. Nina se totiž rozhodne Annu vypátrat na vlastní pěst. Film #annaismissing je tak svébytným příběhem s novými postavami, novými problémy a rozkrývá dalšími témata spojená s vhledem do online světa dětí, teenagerů i jejich rodičů.

Alexandra Vostrejžová ve filmu #annaismissing

„Film #annaismissing otevírá témata, jako je tzv. sharenting, tedy nadužívání sociálních médií rodiči a sdílení obsahu týkajícího se jejich dětí, moc influencerů i její negativní následky, ale zároveň má přesahy i do současných problémů mimo internet, které ale internet akceleruje – tabuizovaná láska, sexuální odchylky, konsensuální sex. To vše jsou témata, které jsou aktuální pro teenagery i jejich rodiče, ale rád bych, aby seriál zaujal a bavil všechny. Pro thriller je seznamování na internetu, sdílení soukromí nebo konsent přitažlivé i děsivé zároveň, protože jsou snadno zneužitelné. Podobné motivy se objevují ve filmech a seriálech po celém světě, což je důkazem, že společností cloumají a tvůrce přitahují,“ říká režisér Pavel Soukup. Více zde.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:55 pátek 8. prosince 2023. Anketa je uzavřena.

 • 16
  SUPER
 • 16
  LOVE
 • 15
  FAIL
 • 15
  OMG
 • 14
  WTF
 • 12
  LOL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART