Co by se stalo kdyby Wohnout nehráli písničku Svaz českých bohémů na koncertech?

18. září 2017 14:25
Wohnout jsou s písničkou Svaz českých bohémů jsou nominováni v anketě Patnáctka.

ČTI TAKÉ: Kam se na ní hrabe Cara Delevingne! Studentka se chlubí mega hustým obočím!

Wohnout Svaz českých bohémů

„Kdybychom odehráli koncert bez téhle písně, fanoušci nám dají do držky,“ směje se Matěj Homola z kapely Wohnout, která má v anketě nominovaný klip k písni Svaz českých bohémů. „Písnička vznikla docela netradičně a byl to docela outsider, který brácha přitáhl z Indie. Nahráli jsme jí víceméně ze srandy, pak jsme zjistili, že je to docela vážný a následně se z toho stal náš největší hit,“ přiznává Honza Homola.

PTNCK / Patnáctka

„Natáčeli jsme u vyžlovského rybníka, ale v momentě, kdy se klip natáčel, byl vypuštěný. To je ten první záběr. Zbytek se točil v hospodě, kam jsme s bráchou chodili na diskotéky,“ říká.

„Připravovali jsme se po bohémsku. Každý jsme měli v rozpisu práce, že musíme chodit dvakrát až třikrát denně do hospody, aby to bylo autentický. Jak už to u klipů bývá, tak musíš být na place brzo ráno. Já jsem nevěděl, co dělat, tak jsem začal pít panáky, což jsem dělal až do nějaký šestý, takže tu svojí opileckou roli nepředvádím, já tam opilý sem,“ směje se.

PTNCK_Wohnout


O režii se postaral David Chvátal, který s Wohnout spolupracoval poprvé. Přestože se klip natáčel pouze jeden den, fanoušci si na výsledek museli počkat více než čtvrt roku. „Natáčení bylo v pohodě, drhlo to pak trochu u střihu, ale dobrá zkušenost. Kluci si hodně hlídají výsledky a první střih nebyl úplně podle jejich představ a přemýšleli, zda ho vůbec pustí ven,“ přiznává režisér.


„Při natáčení to přehnali všichni, kromě štábu. Zajímavých okamžiků bylo mnoho, bohužel si je ale nepamautji. Kdžy se ale točila poslední scéna, tak se jelo pořád dál, ale bez kamer. To, co se děje v klipu na konci, tak to pak pokračovalo zhruba do pěti do rána,“ směje se Homola. Svaz českých bohémů má na Youtube přes 26 milionů zhlédnutí a patří mezi nejsledovanější české videoklipy.

Patnáctku můžeš sledovat na OČKO každý všední den od 13:00, 14.30, 17.30 a 21:00 hodin. VÍTĚZNÝ KLIP PATNÁCTILETÍ BUDE VYHLÁŠEN 30.9. NA Vodafone YOU FESTU!

ČTI TAKÉ: Proč měl Ego z úspěchu klipu Žijeme len raz deprese? Má písničku ještě rád?

Wohnout - Svaz českých bohémů

Vodafone YOU FEST 2017

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:25 úterý 16. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 19
  SUPER
 • 13
  WTF
 • 13
  FAIL
 • 12
  OMG
 • 11
  LOL
 • 10
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART