Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Cinema Geek: Top 5 Nejlepších filmů roku 2016!

  16. ledna 2017 9:49
  Vkus je velmi subjektivní věc. To se týká i filmů, a proto se vám nebudu snažit nalhávat, že toto je nějaký ultimátní objektivní Top 5 list nejlepších filmů. Je to jen a pouze seznam dle mě nejlepších a nejzajímavějších filmů co jsem za minulý rok viděl!

  ČTI TAKÉ: CINEMA GEEK: TOP 5 NEJHORŠÍCH FILMŮ ROKU 2016!

  V případě, že tam svého favorita nenajdete, tak se nelekejte. Na některých filmech jsem nebyl (a proto je nemohu zařadit) a jiné se sem prostě nevešly, protože dle mě bylo v kinech uvedeno spoustu špičkových snímků.

  Top 5 Nejlepších filmů roku 2016!

  Hodnotí Martin Donát - český Youtuber, filmař a moderátor pořadu Cinema Geek na TV ÓČKO.

  CINEMA geek S02E01 - již tuto sobotu! Photo by: @dominicktv1

  Fotka zveřejněná uživatelem Martin Donát (@martindonatcz),


  5. místo - Deadpool
  Většina lidí byla z tohohle komiksovýho ukecance naprosto hotová a líbil se i mně. Po dekádě superhrdinských filmů větších či menších kalibrů byl Deadpool příjemným závanem svěžesti, kterou tento žánr už chorobně potřeboval.

  Tamtéž uvidíte také hitovku Deadpool.

  Tamtéž uvidíte také hitovku Deadpool.

  4. místo - Božská Florence
  Meryl Streep je herecká bohyně. Počet jejích Oscarů, Zlatých glóbů a spousty dalších cen mluví sám za sebe. To že je má všechny zaslouženě mi opět potvrdila v Božské Florence, což pro mě byla sladko-hořká tragikomedie, která pod jednoduchou premisou skrývala hluboký, dojemný a pohnutý příběh ženy, která prostě chtěla dělat co jí baví.

  Božská Florence

  Božská Florence

  3. místo - Doctor Strange
  Miluju Benedicta Cumberbatche. To aby hrál velkého kouzelníka Doctora Strange si navíc fanoušci přáli již několik let. To, že se to stalo skutečností je neuvěřitelná slast, a to že se podařilo, aby z toho byl kvalitní film, který dokázal, že marvelovky mají stále nové neprobádané náměty, do kterých se filmově pustit.

  Doctor Strange

  Doctor Strange

  2. místo - Malý Princ
  Sladký, dětský a nevinný Malý princ mě zasáhl u srdíčka. Do kin šel sice už v prosinci 2015, ale čeští diváci jej zaregistrovali v největším počtu až o měsíc později. Tomuto snímku se podařilo na jednu stranu vybudovat příběh a animaci ve kvalitě Disney Pixaru a na druhou stranu se tam promítla i francouzská část tvůrců, kteří měli na svědomí překrásné sekvence za pomoci keramických figurek a klasické animace, které byly rozpohybováním příběhů přímo z knížky.

  Malý princ

  Malý princ

  1. místo - Captain America: Civil War
  Letošek byl ve znamení mnoha komiksových filmů. Konkurence byla veliká. Každý se snažil přijít s něčím novým a neotřelým, ale u mě vyhrál tento climax klasických marvelovek.

  Kde jinde uvidíte takto krásně a do hloubky vykreslený psychický i fyzický souboj Iron Mana a Captaina Americy společně s více než desítkou dalších slavných superhrdinů na jednom plátně? A málem bych zapomněl...byl tam úžasný SpiderMan. Už jenom to je důvod proč je to dle mě nej film roku 2016.

  Iron Man a Captain America

  Iron Man a Captain America

  Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek!
  Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00, nebo v neděli v 15:00!

  Který z těchto filmů nejvíc bavil tebe?

  Co ty na to?

  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 9:49 16. května 2017. Anketa je uzavřena.

  • 57
   LOVE
  • 35
   WTF
  • 31
   FAIL
  • 29
   SUPER
  • 21
   LOL
  • 19
   OMG

  Související