CINEMA geek: TOP 5 libových sci-fi zbraní!

8. května 2017 18:33
Jednou z typických scifi záležitostí jsou naprosto libový zbraně. To jak vypadají a jak se chovají je svázáno jen a pouze představivostí autora. Ve Strážcích Galaxie můžeme ty nejzajímavější pistole a výbušniny vidět v tlapkách Rocketa. V jakých pěti scifi filmech jsi tedy mohl narazit na ty nejskvělejší zbraně?

ČTI TAKÉ: MTV MOVIE A TV AWARDS 2017: PODÍVEJ SE NA KOMPLETNÍ SEZNAM VÍTĚZŮ!

TOP 5 sci-fi zbraní / Ghostbusters

TOP 5 sci-fi zbraní podle Martina Donáta, moderátora pořadu CINEMA geek! Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00 na ÓČKU.

5. místo - Muži v Černém - Cvrček
Určitě si vzpomínáš na scénu, kdy Will Smith poprvé navštívil zbrojnici Mužů v Černém a byl naprosto převálcován tím, kolik úžasnýho arzenálu se zde nachází. Bohužel ale vyfasoval tu nejmrňavejší pistolku, která v sobě ale skrývala pořádnou ránu.

Noisy Cricket

4. místo - Ghostbusters - Proton Pack
Zbraň tak mocná, že když jich máte náhodou víc, tak nesmíte křížit jejich paprsky! Designově sice vypadá jako nějaké blešákové Frankensteinovo monstrum, ale i tak má své kouzlo a barevňoučké paprsky co vrhá jsou prostě rozkošné.

via GIPHY

3. místo - District 9 - ARC gun
Pokud někdy nějaká scifi zbraň byla totálně overpowered, tak rozhodně ARC gun, která posloužila v Districtu 9 hlavnímu hrdinovi jakožto ultimátní prostředek k likvidaci všech problematických osob, které mu stály v cestě.

via GIPHY

2. místo - Star Trek - Phaser
Na jednu stranu může jít o roztomilý taser, na druhou stranu se ale snadno dá režim této zbraně přepnout na smrtící a tudíž můžete jednou ránou kohokoli poslat pod šípek. Tolik destrukční síly obvykle jen tak do kapsy nedáte.

via GIPHY

1. místo - Star Wars - Světelný meč
Tohle byla jasná volba. Je snad ikoničtější scifi zbraň než lightsaber? Je to tak jednoduchý koncept a vizuálně strhující, že si říkáme, že to mohl vymyslet kdykoli kdokoli. Pravda je, že v jednoduchosti je síla. A ne s každou scifi zbraní vypadají souboje tak efektně jako právě se světelnými meči.

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:33 úterý 5. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • 24
  LOL
 • 20
  LOVE
 • 18
  OMG
 • 17
  WTF
 • 14
  SUPER
 • 12
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART