Top 5 fashion filmů, který musí vidět každý módní maniak!

21. ledna 2018 20:36
Místy až bizarní svět módy je vděčným tématem mnoha filmů!

ČTI TAKÉ: Cinema geek: Top 5 hudebních dokumentů tohoto století!

Ďábel nosí pradu

Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00!

CINEMA geek - TOP 5 fashion filmů doporučuje Martin Donát - český Youtuber, filmař a moderátor pořadu Cinema geek na TV ÓČKO.

Šťastné a Veselé!

Příspěvek sdílený Martin Donát (@martindonatcz),

Ať už jde o komedie, či dramata, tak nám vždy poodhalují, jak to asi vypadá behind the scenes úspěšných fashion magazínů, či módních přehlídek. Jaké z těchto filmů jsou dle mě nejzajímavější?

Top 5 fashion filmů, který musí vidět každý módní maniak: 

5. místo – Cover Girl

Klasický Hollywoodský muzikál, který je archetypem módního filmu. Hlavní hrdinkou je krásná dívka, která má to štěstí, že vyhraje konkurz na cover girl časopisu Vanity. Zároveň okouzlí několik velkých ryb showbyznysu, a tak se Rusty Parker stane přes noc hvězdou Broadwaye. Velký a rychlý úspěch vás ale může velmi rychle pohltit a zničit...

4. místo – Pret-a-Porter

Současný svět módy, který je od 90. let skutečným rájem bizarnosti a svébytné marnivosti je nejlépe pozorovatelný na nejlegendárnější a nejúspěšnější módní přehlídce - Pařížském Fashion Weeku. Přesně o něm, jeho průběhu a všech podivnostech co se odehrávají na pozadí této akce tento film pojednává.

3. místo – Funny Face

Další příběh o tom, jak se z překrásné, ale jinak průměrné dívky stane slavná a úspěšná modelka. V tomto případě může za úspěch postavy hrané legendární herečkou Audrey Hepburn fotograf, inspirovaný skutečným příběhem kameramana Richarda Avedona.

2. místo – Ďábel nosí Pradu

Mezi další centra světové módy patří New York. V tomto případě nahlížíme do autentického prostředí prestižního módního magazínu společně s krutou a uznávanou šéfredaktorkou hranou geniální Meryl Streep. Jak postava šéfredaktorky, tak i samotný magazín je inspirován magazínem Vogue.

1. místo – Zoolander

Tímto filmem došlo k dovršení nového přehnaného vrcholu módních filmů. Zoolander bere bizarní svět runway fashion a stupňuje jeho tragikomičnost v rámci geniálně sarkasticky satirických postav k dokonalosti. Od začátku do konce vám tedy nezbyde nic jiného, než jen fascinovaně zírat s otevřenou pusou.

ČTI TAKÉ: Nový film ve stylu Stranger Things se sériovými vrahy? Dej si trailer na „The Summer of ´84“!

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:36 pondělí 21. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • 22
  SUPER
 • 17
  LOL
 • 17
  WTF
 • 17
  OMG
 • 17
  LOVE
 • 15
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART