CINEMA geek: Top 5 (nejen) Disney princezen! Hlasuj pro tvou nejoblíbenější!

17. března 2017 9:27
Pohádky patří mezi jeden z žánrů, kde v hlavních rolích dominují sebevědomé ženy. Disney tomu značně pomohlo svými skvělými princeznami, které nikdy nejsou pouze krásnými křehkými dívkami. Jaké jsou ale ty skutečně nejlepší?

ČTI TAKÉ: ELLIE GOULDING PROZRADILA, JAK PŘEKONALA ÚZKOSTI A PANICKÉ ATAKY! „NĚKDY JSEM ANI NEVYCHÁZELA Z DOMU!“

Ariel

5. místo - Locika (Na Vlásku)
Jednou z novějších princezen je Locika (v originále Rapunzel) ze skvělé pohádky Na Vlásku. Kde jinde uvidíte jak princezna dá potenciálnímu princovi pánvičkou po hlavě? Není nic zábavnějšího než princezna ve věží, která vlastně nechce být pořádně zachráněna, a když už k opuštění věže dojde, tak je jako malé dítě.

via GIPHY

4. místo - Sněhurka (Sněhurka a Sedm Trpaslíků)
Oficiálně první filmová princezna od Disney. Věřte tomu nebo ne, tento film šel do kin již v roce 1937 a dal základ tomu co dnes známe jako tradiční pohádky od Disney. Neboli vzatí klasického lidového příběhu a jeho následné přenesení do nejušlechtilejší možné filmové podoby.

via GIPHY

3. místo - Ariel (Malá Mořská Víla)
Princezna podmořského světa s nádherným hlasem, o který musela přijít, aby se podívala na souš. Rozkošná zrzavá nevinnost Ariel mě vždycky dostane a scéna kdy se poprvé dostává na souš a místo ploutve má nohy je prostě a jednoduše nezapomenutelná.

Malá mořská víla Ariela

2. místo - Bel (Kráska a zvíře)
Žena co přemůže strach a prvotní dojem, a která se dokáže zamilovat do muže na základě jeho dobrého srdce a nikoliv vzhledu. To je Bel, krásná a dobrosrdečná dívka, která se nenechá zmást prvním dojmem, a která je v novém podání Emmy Watson ještě úžasnější než kdy dřív.

Kráska a zvíře (2017)

1. místo - Popelka (Popelka)
Ať už jste fandou původní animované popelky, moderního life-action remaku nebo českých Tří oříšků pro Popelku, tak nemůže být debat, že Popelka je snad nejklasičtější pohádkovou princeznou vůbec. Její příběh je legendární a všichni ho upřímně milujeme.

Popelka je tak krásná, že se do seznamu dostala, i když není princeznou.

Proč je Popelka tak populární? Když na to přijde, umí vytřít zrak nejednomu muži.

Kterou z nich máš nejradši?
Bel
Bel
305
Locika (Rapunzel)
Locika (Rapunzel)
223
Ariel
Ariel
179
Sněhurka
Sněhurka
171
Popelka
Popelka
167

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:27 sobota 15. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • 35
  LOVE
 • 23
  LOL
 • 16
  SUPER
 • 16
  WTF
 • 14
  FAIL
 • 11
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART