CATFISH: 6 znamení toho, že tvoje online láska není tím, za koho se vydává! Fejkové profily, fejkoví lidé!

26. září 2017 7:39
Naletěl/a jsi? Komunikujete po síti, v reálu je ale dotyčný možná někdo úplně jiný. Jak to poznat?

ČTI TAKÉ: MUŽ UVĚŘIL, ŽE SI ŠEST LET PSAL S KATY PERRY, ZA KTEROU SE VYDÁVALA NEZNÁMÁ KANAĎANKA!

Někdy to může být dost velký šok!

Seznamování online je běžnou součástí našich životů. S tím je však spojené i riziko, že o sobě ten druhý neříká (nepíše) pravdu. Existuje pro to už i vlastní pojem „catfish“ označující jednání toho, kdo se na internetu projevuje pod falešnou identitou. Tento jev je čím dál častější, existuje ale pár tipů, jak takové podvody rozpoznat.

Kdysi jsme psali o Spencerovi, který byl přesvědčen, že si celých šest let dopisuje s popovou star Katy Perry a plánoval dokonce společnou budoucnost, svatbu a děti! 

Kdyby ti někdo řekl, že si píše po večerech se Selenou, Justinem, nebo kýmkoliv podobně slavným, asi by sis zaťukal/a na čelo... Nebo ne a taky jsi naletěl/a? 

V dnešní době nahrazují SMS zprávy některým lidem společnou večeři nebo rande a dopisování prostřednictvím sociálních sítí nahrazuje rozhovor tváří v tvář. Problém je v tom, že kluk nebo holka, do které jste blázen, mohou lhát o tom, kdo skutečně jsou...

via GIPHY

Podívej se na šest znamení toho, že se někdo „na druhé straně“ možná vydává za někoho jiného!

1) Nemůžeš se mu/jí dovolat. Číslo buď neexistuje, nebo se z hlasové schránky ozve neosobní automatický hlas.

2) Nemá moc odběratelů a přátel, nebo skoro žádné. To se dá lépe vypozorovat, sdílíte-li spolu kontakt na různých sociálních sítích.

3) Jeho/její vyprávění se navzájem vylučuje nebo neodpovídá pravděpodobné skutečnosti.

4) Používá cizí fotky. Od té doby, co Google umožňuje zpětné hledání obrázku, můžeš často vystopovat skutečný původ fotky, kterou dotyčný možná používá jako svoji. Tihle lidé často používají také výhradně fotky profesionálních fotografů. 

5) Dotyčný se vyhýbá osobnímu setkání, nebo videohovoru. Ověřit si skutečnost osoby a zabránit tak plýtvání svého času můžeš i tak, že toho druhého požádáš o Skype call, hovor na Face Time a podobně. 

Pokud bude pod různými záminkami pořád odmítat, můžeš si být skoro jistá/ý, že ví moc dobře proč a nejspíš nevypadá tak, jak si myslíš!

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:39 středa 24. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 20
  LOL
 • 20
  OMG
 • 14
  FAIL
 • 13
  SUPER
 • 13
  WTF
 • 10
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART