Blogerka Karina Irby: "Celulitida trápí i hubené modelky!"

3. února 2018 15:37
Přestože celulitida (tuk, který vytváří nerovnosti na pokožce) za život postihne zhruba 98 % žen, často je vnímána jako velký problém.

ČTI TAKÉ: FITNESS BLOGERKA RADÍ: MŮŽETE JÍST VŠECHNO, CO CHCETE! DŮLEŽITÉ JE, V JAKÉM MNOŽSTVÍ!

Karina Irby

Přestože celulitida (tuk, který vytváří nerovnosti na pokožce) za život postihne zhruba 98 % žen, často je vnímána jako problém. Stejně tak i ekzém, který způsobuje vysušenou a někdy zarudlou kůži se vyskytuje u asi tří procent dětí i dospělých.

U mužů se celulitida vyskytuje jen vzácně, a to z několika důvodů. Muži mají oproti ženám nižší počet tukových buněk, jejich kůže není tak pružná a mají i jinak uspořádaná vazivová vlákna. U mužů jsou vazivová vlákna vedena vodorovně a mohou se křížit, což zabraňuje vzniku celulitidy.

This photo is hard for me to post... One of my goals this year is to create normality to a few seriously common things people world wide are dealing with day to day. For me this is eczema and cellulite, and together they’re not the most flattery combo臘‍♀️ I wanted to share this image showing off my angry skin and cellulite to help raise awareness that THIS IS NORMAL. I want to help love and support other angry skin suffers that are covering up, feeling self conscious and even being bullied that they’re not alone‍‍‍‍‍ I’ve been there, and I’m still dealing and accepting my skin every single day. Lately I’ve been receiving a lot of DM’s from eczema suffers all around the world giving me their personal advice and even saying thank you for sharing. Instead of the DM’s please comment below your questions, advice or anything you like that may help another in need. And more importantly, to prove to someone else that eczema is common, and they’re alone and shouldn’t feel uncomfortable and singled out. When I was a teenager I felt so alienated, unhappy and self conscious. I felt so alone and that no one knew what I had to deal with every day. Little did I know I had an entire community behind me, I just needed time to grow and realise it. So for all those young people out there that may be feeling the same... I got you’re back❤️

Příspěvek sdílený KARINA IRBY (@karinairby),

Fitness blogerka Karina Irby chce lidem sdělit, že i jejich „vzteklá kůže“ je krásná. „Tuhle fotku pro mě bylo těžké zveřejnit,“ píše u své fotky v plavkách. „Celulitidou ale trpí i hubené topmodelky, jako je Kate Moss a přiznává se k ní i britská modelka Charli Howard!“, dodala v jednom z rozhovorů. 

HUDEBNÍ KVÍZ: 20 PÍSNIČEK! POZNÁŠ PODLE UKÁZKY Z TEXTU, KOMU PATŘÍ KTERÝ SONG?

Karina říká: „Chtěla bych tímhle postem zvýšit povědomí o tom, že tohle prostě JE normální!“ Píše, že nikdo se „vzteklou kůží“ by se neměl cítit méněcenný a také že měla dříve sama problém s vzhledem svého těla.

„Jako teenager jsem se cítila odcizená, nešťastná a osamělá a nikdo podle mně tehdy nevěděl, jaké to je,“ dodává. „Takže pro všechny mladé lidi, kteří se možná cítí podobně... Jsem s vámi.“

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:37 neděle 3. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • 12
  OMG
 • 12
  LOVE
 • 11
  FAIL
 • 10
  SUPER
 • 10
  LOL
 • 10
  WTF

Související

HLASUJTE V KITKAT ÓČKO CHART