Bijáky plný zločinu: Top 5 filmových loupeží!

28. dubna 2017 7:24
Miluju bijáky plný zločinu! Detektivky jsou fajn, příběhy o vrazích taktéž, ale nejradši mám stejně vloupačky - ideálně bankovní.

ČTI TAKÉ: NOVÝ TREND: HELIX TETOVÁNÍ! 15 FOTEK, DÍKY KTERÝM HO BUDEŠ CHTÍT TAKY!

Dark Knight

Není nic záživnějšího, než prožívat něco tak velkolepého jako bankovní loupež z pohledu samotných lupičů! Proto vám teď ukážu svoje nejoblíbenější...

CINEMA geek - Top 5 filmových loupeží doporučuje Martin Donát - český Youtuber, filmař a moderátor pořadu Cinema Geek na TV ÓČKO.

Martin Donát

5. místo - Mission Impossible

Ukrást data z vysoce střežené vládní agentury není sranda. Do detailů nás tím provedl Tom Cruise v téhle legendární scéně z Mission Impossible, kde se houpal na laně a musel si dát pozor na tepelné, pohybové, zvukové i tlakové senzory. Sebemenší chybka mohla operaci překazit a napětí diváků rostlo do závratných výšin.

via GIPHY

4. místo - Počátek

O čem vlastně byl Počátek? Jednou větou: Skupina zločinců se jde vloupat do snů syna bohatého a úspěšného podnikatele s cílem pozměnění jeho myšlenek a názorů v nejhlubším podvědomí, aby se poté ve skutečném světě postavil proti vůli svého otce. Originálnější a hravější vloupačku jen tak někde jinde neuvidíte.

S principy lucidního snění pracuje sci-fi Počátek.

3. místo - Nelítostný souboj

Klasika všech klasik. Al Pacino a De Niro zde podávají vrcholné výkony a když jsou několikrát společně na plátně, tak to jiskří.

Nelítostný souboj je navíc zlatým a realisticky syrovým standardem všech bankovních loupeží. Každý máme vědomě či podvědomě vsugerován právě tenhle film a jeho vliv na popkulturu.

Nelítostný souboj je chlapácký akčňák, pro ženy by bylo potřeba ho trochu poupravit.

2. místo - Temný Rytíř

Mezi mistry vloupaček patří bezpochyby i Joker z druhého filmu Batman trilogie od Christophera Nolana. Hned úvodní scéna je precizní a komplexní vpád do Gothamské banky, přičemž zvráceným Joker twistem zde, je že každý lupič má zadáno, aby zabil jednoho ze svých kolegů.

A takto se nakonec pozabíjí všichni, až na jednoho, ze kterého se po sundání masky vyloupne samotný Heath Ledger jakožto Joker.

via GIPHY

1. místo - Gauneři

Nejsilnější scénou filmu pro mě mnohdy bývá právě ta, která je pouze barvitě naznačena v dialozích postav a svých důsledcích, ale nikdy přímo ukázána.

Mezi tyto zásadní scény, které jsou divákovi utajeny patří i bankovní loupež z Tarantinových Gaunerů. Celý film se totiž zabývá důsledky toho jak skupina profesionálů kardinálně podělala loupež, ale to co se stalo se dozvídáte z jejich vzájemné interakce v safehousu, poté co utekli z místa činu.

Tarantinův režijní debut - krimi thriller Gauneři.

Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:24 sobota 26. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • 29
  SUPER
 • 18
  WTF
 • 17
  LOL
 • 15
  FAIL
 • 15
  LOVE
 • 14
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART