Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Bijáky plný zločinu: Top 5 filmových loupeží!

  28. dubna 2017 7:24
  Miluju bijáky plný zločinu! Detektivky jsou fajn, příběhy o vrazích taktéž, ale nejradši mám stejně vloupačky - ideálně bankovní.

  ČTI TAKÉ: NOVÝ TREND: HELIX TETOVÁNÍ! 15 FOTEK, DÍKY KTERÝM HO BUDEŠ CHTÍT TAKY!

  Dark Knight

  Dark Knight

  Není nic záživnějšího, než prožívat něco tak velkolepého jako bankovní loupež z pohledu samotných lupičů! Proto vám teď ukážu svoje nejoblíbenější...

  CINEMA geek - Top 5 filmových loupeží doporučuje Martin Donát - český Youtuber, filmař a moderátor pořadu Cinema Geek na TV ÓČKO.

  Martin Donát

  Martin Donát

  5. místo - Mission Impossible

  Ukrást data z vysoce střežené vládní agentury není sranda. Do detailů nás tím provedl Tom Cruise v téhle legendární scéně z Mission Impossible, kde se houpal na laně a musel si dát pozor na tepelné, pohybové, zvukové i tlakové senzory. Sebemenší chybka mohla operaci překazit a napětí diváků rostlo do závratných výšin.

  via GIPHY

  4. místo - Počátek

  O čem vlastně byl Počátek? Jednou větou: Skupina zločinců se jde vloupat do snů syna bohatého a úspěšného podnikatele s cílem pozměnění jeho myšlenek a názorů v nejhlubším podvědomí, aby se poté ve skutečném světě postavil proti vůli svého otce. Originálnější a hravější vloupačku jen tak někde jinde neuvidíte.

  S principy lucidního snění pracuje sci-fi Počátek.

  S principy lucidního snění pracuje sci-fi Počátek.

  3. místo - Nelítostný souboj

  Klasika všech klasik. Al Pacino a De Niro zde podávají vrcholné výkony a když jsou několikrát společně na plátně, tak to jiskří.

  Nelítostný souboj je navíc zlatým a realisticky syrovým standardem všech bankovních loupeží. Každý máme vědomě či podvědomě vsugerován právě tenhle film a jeho vliv na popkulturu.

  Nelítostný souboj je chlapácký akčňák, pro ženy by bylo potřeba ho trochu poupravit.

  Nelítostný souboj je chlapácký akčňák, pro ženy by bylo potřeba ho trochu poupravit.

  2. místo - Temný Rytíř

  Mezi mistry vloupaček patří bezpochyby i Joker z druhého filmu Batman trilogie od Christophera Nolana. Hned úvodní scéna je precizní a komplexní vpád do Gothamské banky, přičemž zvráceným Joker twistem zde, je že každý lupič má zadáno, aby zabil jednoho ze svých kolegů.

  A takto se nakonec pozabíjí všichni, až na jednoho, ze kterého se po sundání masky vyloupne samotný Heath Ledger jakožto Joker.

  via GIPHY

  1. místo - Gauneři

  Nejsilnější scénou filmu pro mě mnohdy bývá právě ta, která je pouze barvitě naznačena v dialozích postav a svých důsledcích, ale nikdy přímo ukázána.

  Mezi tyto zásadní scény, které jsou divákovi utajeny patří i bankovní loupež z Tarantinových Gaunerů. Celý film se totiž zabývá důsledky toho jak skupina profesionálů kardinálně podělala loupež, ale to co se stalo se dozvídáte z jejich vzájemné interakce v safehousu, poté co utekli z místa činu.

  Tarantinův režijní debut - krimi thriller Gauneři.

  Tarantinův režijní debut - krimi thriller Gauneři.

  Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00.

  Co ty na to?

  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 7:24 26. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

  • 29
   SUPER
  • 18
   WTF
  • 17
   LOL
  • 15
   FAIL
  • 15
   LOVE
  • 14
   OMG

  Související