Bella, Edward, Jacob a spol. Jak se liší knižní a filmová verze ságy Stmívání?

29. prosince 2017 17:15
Stmívání milujeme. Jak se liší filmová a knižní verze? Budeš se divit.

ČTI TAKÉ: Super vánoční soutěž! Vyhraj s Óčkem a Rajče.cz lístky na pražský koncert Marcus & Martinus!

Twilight sága se stala hitem

Když vyšly knížky ságy Twilight, fanoušci se do upírů a krásné Belly Swan tak zamilovali, že netrvalo dlouho a dočkali se i filmové verze. Od té měli obrovské očekávání, hlavně i díky tomu, že čekali, jak a kdo upíry, jejich přátele a nepřítele ztvární a jak budou vypadat. Jak moc se liší knihy od filmů? Máme pro tebe několik zajímavostí o Edwardovi, Belle a spol.

Edward Cullen

Po celou dobu byla Bella zamilovaná do Edwarda a snažila se svou zamilovanost. Snažila se i popsat jeho zlaté oči, křivý úsměv a oslňující krásu. Filmaři dokonale splnili Belliny myšlenky o Edwardovi a Robert Pattinson je ztvárnil skvěle. Na jeho oči snad nikdy nezapomeneme.

Jacob Black

Na rozdíl od většiny postav prošel vlk Jacob Black ohromující tělesnou proměnou. Na začátku ságy jsme ho poznali jako mladého a nesmělého klučíka a na konci se z něj stal silný muž, na kterého jsme se velmi rádi dívali. Herec Taylor Lautner udělal pro roli všechno. Bella ho v knize popsala jako mladého kluka, který má vlasy svázané gumičkou a musíme uznat, že Bella ho popsala přesně tak, jak jsme si ho představovali a jak pak vypadal i na filmovém plátně.

Carlisle Cullen

Přestože herec Peter Facinelli udělal všechno, jeho doktor Cullen vyzařoval klidně a sebejistě, v knize je otec Edwarda mnohem mladší. Bella ho v knize popsala jako mladého, s blond vlasy a podle ní byl hezčí než jakákoliv filmová hvězda. Souhlasíš?

Charlie Swan

V knize popsala Bella svého otce mnohem méně sympatického než jej ztvárnil Billy Burke. Velkou pozornost sklidili jeho hnědé oči, které jsou zmíněny i v knize. Nám je ale mnohem víc sympatický filmový otec než knižní.

Bella Swan

Kristen Stewart, která si zahrála hlavní roli Belly, se s ní poprala se vší grácií. Herečka věrně napodobila nejen to, jak se Bella srovnává s nudným městečkem, ale i její kousání rtů či stydlivost. Kristen Bellu zahrála opravdu velmi přesvědčivě a filmaři se drželi knižní varianty.

Rosalie Hale

Jeden z nejsložitějších charakterů celé ságy má kromě Edwarda i Rosalie Hale. Její krása Bellu překvapila a zastrašila, v knize ji Bella popisuje jako neskutečně krásnou, což herečka Nikki Reed dozajista splnila. Její odstup k Belle jsme zkrátka milovali, protože se stejně ukázalo, že jí má ráda.

Victoria

Victoria patřila k těm druhým zlým upírům a toužila po lidské krvi. Bella v knize Victorii popisuje jako velmi zlou, ale krásnou ženu, která se neskutečně bála. Ve filmové verzi sice byla herečky Rachelle Lefevre a Bryce Dallas Howard, které si Victorii zahrály, sice krásné, ale chyběla nám u nich divokost v jejích očí.

ČTI TAKÉ: Sedmnáctiletý Youtuber urazil drogového krále. O pár dní později schytal 15 kulek...

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:15 sobota 28. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 113
  LOVE
 • 31
  SUPER
 • 23
  WTF
 • 21
  LOL
 • 19
  OMG
 • 18
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART