Aerodrome Festival přiveze Lanu Del Rey - top hvězdu současnosti!

13. února 2018 12:34
Tuzemští fanoušci měli Lanu Del Rey možnost vidět v České republice zatím jen jednou. Na jaře roku 2013 byla hostem Electronic Beats. Aerodrome Festival se uskuteční na letišti v Panenském Týnci ve dnech od 28. do 30. června a nabídne celkem 32 zahraničních umělců - od největších světových hvězd po nejvýraznější objevy posledních let!

ČTI TAKÉ: 7 HOLEK A ŽEN PŘIZNALO: CHTĚLY BY DOMA PANA GREYE Z PADESÁTI ODSTÍNŮ?

Lana Del Rey

Aerodrome festival potvrzuje další účinkující! Na jeho pátý ročník, kterému budou vévodit Macklemore, Nine Inch Nails a Wiz Khalifa, dorazí také německé duo Milky Chance známé především díky celosvětovému radiovému hitu Stolen Dance nebo jeden z největších objevů posledních let - skotští Chvrches, které si vedle BBC Radia nebo prestižního časopisu NME oblíbili také Depeche Mode. 

Dalším pozoruhodným úlovkem pořadatelů festivalu jsou Portugal. The Man, jejichž aktuální album Woodstock opanuje prodejní i rozhlasové hitparády po celém světě nebo Nothing But Thieves, kteří své koncertní zkušenosti sbírali po boku Muse, Arcade Fire či Twenty One Pilots. Nově byli oznámeni i tito interpreti: Skindred, Tommy Cash, Glass Animals a Being As An Ocean. 

Sleduj událost Aerodrome Festival 2018 na Facebooku!

Nově potvrzenou čtveřicí kapel organizátoři festivalu potvrzují dříve avizovanou dramaturgickou změnu, kterou pátý ročník Aerodromu projde. Z dříve známé jednodenní hudební akce oblíbené především u příznivců rocku, hard coru a metalu, se letos promění v plnohodnotný třídenní festival, který na dvou pódích nabídne přes třicet zahraničních vystupujících z popové, rockové, hardcorové, hip hopové i elektronické scény.

Zpěvačka Lana Del Rey byla bezmála padesátkrát nominována na nejprestižnější hudební ocenění, z čehož šestnáct nominací proměnila ve vítězství! 

Její skladby jako Summertime Sadness, Born To Die, Video Games nebo Young & Beautiful, ovládají rozhlasový éter i televizní reklamy. Její videoklipy na YouTube vykazují celkově 2 miliardy zhlédnutí, na facebooku jí sleduje 12 milionů fanoušků. Vyprodává největší koncertní haly a dominuje nejvyhlášenějším hudebním festivalům.

Lana Del Rey - Summertime Sadness: 

Pro letošní rok zatím potvrdila pouze dvě festivalová vystoupení - na maďarském Szigetu a na Aerodrome Festivalu, kde bude kralovat pátečnímu večeru 29. června!

Vstupenky, program a další info na www.aerodrome.cz

O Laně Del Rey: vlastním jménem Elizabeth Woolridge Grant vyrůstala v New Yorku, kde původně snila o tom, že se stane básnířkou. Po rodičích však „zdědila“ zálibu v hudbě The Beach Boys a Carly Simon a jakmile se od strýce naučila hrát na kytaru, začala skládat své vlastní skladby a vystupovat s nimi po newyorských barech. 

Lana Del Rey

Po eponymním debutu z roku 2011, který proplul iTunes víceméně bez povšimnutí, zveřejnila o rok později singl Video Games. Skladbu, která se okamžitě stala internetovou senzací a vynesla Laně mj. i Q Award za „next big thing“. Následující album Born To Die, které se stalo pátou nejprodávanější deskou roku 2012, jen potvrdilo, co mnozí v té době už tušili - zrodila se nová světová hvězda! 

Do dnešního dne vydala celkem pět alb, získala 16 cen a 46 nominací, které zahrnují i nominaci na Grammy nebo dvojnásobné vítězství v Brit Awards, její hudba zazněla v reklamních kampaních módního řetězce H&M i luxusní automobilky Jaguar, ve filmech Velký Gatsby nebo Big Eyes Tima Burtona.

Lana Del Rey

Jejím nejnovějším počinem je coververze oscarové skladby You Must Love Me (známé v podání Madonny) z muzikálu Evita z pera Tima Rice a Andrew Lloyd Webbera, který 22.března oslaví 70.narozeniny. A právě u této příležitosti nová verze písně, která vyjde na retrospektivním albu A.L.Webbera Unmasked: The Platinum Collection, vznikla.

Návštěvníci se na AERODROME FESTIVALU mohou těšit vedle Lany Del Rey na další natolik zvučná jména, jakými jsou Macklemore, Nine Inch Nails, Wiz Khalifa, Limp Bizkit, Stone Sour, Parkway Drive, Portugal.The Man, Body Count feat. Ice-T, Chvrches a mnoho dalších!

VIDEO: Aerodrome 2018: pozvánka: 

Třídenní hudební maratón nabitý hvězdami bude doplněn o bohatý doprovodný program nabízející jak různé relaxační zóny tak zábavu pro vyznavače adrenalinu. Areál bude samozřejmě vybaven kempem a nově pořadatelé nabízejí návštěvníkům dopravu z Prahy zdarma festivalovými autobusy.

Aerodrome 2018 - stávající program - stále aktualizováno:

Čtvrtek 28.6.

 • Stage 1: Wiz Khalifa, Mø, PVRIS, Celeste Buckingham
 • Stage 2: Parkway Drive, Bullet For My Valentine, Underøath, Thy Art Is Murder, Crossfaith

Pátek 29.6.

 • Stage 1: Lana Del Rey, Chvrches, Portugal. The Man, Milky Chance, X Ambassadors, Ofenbach
 • Stage 2: Stone Sour, You Me At Six, Silverstein

Sobota 30.6.

 • Stage 1: Macklemore, Nine Inch Nails, The Kills, Kodaline, Nothing But Thieves, Frank Carter
 • Stage 2: Limp Bizkit, Hollywood Undead, Body Count, Eskimo Callboy

Aerodrome Festival 2018

Lana Del Rey

Macklemore

Milky Chance

Aftermovie Aerodrome Festival 2017: 

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:34 středa 13. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • 15
  LOVE
 • 10
  SUPER
 • 9
  WTF
 • 9
  FAIL
 • 8
  LOL
 • 8
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART