8 slavných, kteří v mladém věku zemřeli na předávkování drogami

25. února 2019 12:40
Mířili na samý vrchol kariéry, byli hvězdami světového formátu... Svou slávu ale nezvládli a jiskru jejich život zhasly drogy.

Macovu smrt Ariana dlouho rozdýchávala

1.  Byla jeho smrt omylem? 

Herec Heath Ledger zemřel ve věku 28 let na předávkování prášky. Kombinace oxykodnu, vicodina, valia, xanaxu a dalších pro něj byla smrtelná. Heath měl problémy s drogami a alkoholem, které vedly i k rozchodu s herečkou Michelle Williams (38), se kterou měl dceru. Ta ho v roce 2006 vyzvala, aby navštívil léčebnu. V roce 2008 to ale hercovo tělo nezvládlo a zemřel. Mluví se ale o tom, že se zabít nechtěl a jeho smrt byla omylem. Jak to bylo doopravdy? O tom můžeme jenom spekulovat.

NEŠTĚSTÍ NEJEN PRO CELÝ ŠTÁB! 7 HERCŮ, KTEŘÍ TRAGICKY ZEMŘELI BĚHEM NATÁČENÍ

Heathova smrt byla zbytečná

2. Ani životní láska mu nepomohla

Proslavil se rolí Finna Hudsona v seriálu Glee. Řeč je o Corym Montheitovi, který měl už jako teenager problémy a několikrát byl nucen změnit školu. Už v 19 letech ho rodiče poslali na léčení kvůli alkoholu i drogám. Pak to vypadalo, že ho seriál Glee a hlavně jeho partnerka Lea Michele (32) dostali ze všech závislostí. Ale nepomohlo to. V červenci 2013 byl nalezen mrtvý v kanadském hotelu. Příčinou smrti byla kombinace heroinu a alkoholu. Jeho smrt oplakala nejen Lea, ale i všechny fanynky. 

KVÍZ GLEE: OVLÁDÁTE ZNALOSTI O PĚVECKÉM SERIÁLU? OTESTUJTE SE!

Cory zde nezůstal ani kvůli životní lásce

3. Žárlil na současného přítele své lásky? 

Smrt Maca Millera loni v srpnu byla šok pro všechny jeho fanoušky, ale hlavně pro jeho ex přítelkyni Arianu Grande (25). Mnozí Arianě dokonce Macovu smrt vyčítali, protože zpěvačka se jen pár týdnů po jejich rozchodu zasnoubila s komikem Petem Davidsonem (25). A nikdy nebylo tajemství, že právě Ariana držela Maca dál od drog, se kterými měl rapper vždycky potíže. Mac zemřel na předávkování a Ariana jeho smrt neustála. Zhroutila se a poté se s ní rozešel i její snoubenec. Macovi bylo 26 let. 

MOHOU VŮBEC ŘÍDIT? 10 CELEBRIT, KTERÉ JSOU VZRŮSTEM HROZNĚ MALINKÉ

Mac Miller podlehl své závislosti

4. Chtěla se léčit a mít děti 

Do klubu 27, tedy k interpretům, kteří zemřeli v 27 letech, se v roce 2011 přidala i charismatická zpěvačka Amy Winehouse. Amy proměnila za svůj krátký život hned pět nominací na cenu Grammy, ale životní štěstí jí to nepřineslo. Podle všeho mohla za její smrt kombinace drog, alkoholu a špatného zdravotního stavu. Prý se chtěla léčit a mít děti. To se jí ale už bohužel nesplnilo.

7 CELEBRIT, KTERÉ SVÉ VLASTNÍ DĚTI NEPORODILY. PROČ SI NAŠLY NÁHRADNÍ MATKU?

Amy drogy zbožňovala

5. Nezvládl svou slávu? 

Herec Jackson Odell, který zemřel ve věku dvaceti let, se nejvíce proslavil rolí Ari Caldwell v seriálu Goldbergrovi. Jeho tělo bylo nalezeno v červnu loňského roku a dlouho se nevědělo, jak Jackson zemřel. Až v srpnu bylo potvrzeno, že zemřel na předávkování – kombinace heroinu a kokainu.

KVÍZ: HRA O TRŮNY JDE BRZY DO FINÁLE! UKAŽTE, JAK SI PAMATUJETE MINULÉ SÉRIE!

Jackson Odell zemřel velmi mladý

6. Osobní strážce nepomohl 

Patřila mezi top hvězdy, ale ani Whitney Houston (†48) nedokázala s drogami bojovat. Mezi nejznámější filmy patří snímek Osobní strážce a především píseň I Will Always Love You. Zemřela v roce 2012, kdy její tělo nalezli v hotelové vaně. Lékaři v jejím těle našli stopy drog a léků, oficiálně se ale mluví o utopení.

NEJLEPŠÍ ROMANTICKÉ FILMY! 10 PŘÍBĚHŮ LÁSKY, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT

Whitney osobní strážce nepomohl

7. Její hlas nezemřel 

Už více než rok uběhl od smrti zpěvačky Dolores O’Riordan, která se proslavila jako zpěvačka kapely The Cranberries. Dolores byla nalezena jen v pyžamu v hotelovém pokoji a podle všeho mohl za její smrt alkohol. V pokoji pak policie údajně hned pět prázdných lahviček alkoholu z minibaru, prázdnou láhev od šampaňského, krabičky od léků a cigarety. Mrtvou ji našla pokojová služba. 

KVÍZ NA AKČNÍ FILMY: POZNEJTE 25 NAPÍNAVÝCH AKČŇÁKŮ PODLE OBRÁZKU! DÁTE TO?

Dolores byla nalezena mrtvá ve vaně

8. Bylo mu pouhých 23

Herec a bratr úspěšnějšího herce Joaquina Phoenixe (44), River (†23) , zemřel na následky předávkování smrtelným mixem drog. Osudný se mu stal kokain, valium, marihuana, efedrin a zřejmě heroin nebo morfium na chodníku před klubem The Viper Rooms. Byl zde se svou přítelkyní Samanthou Mathis, svoji sestrou Rain Phoenix a mladším bratrem Joaquinem Phoenixem. Po převozu rychlou záchranou službou do nemocnice Cedar Sinai Medical Center byl v říjnu 1993 prohlášen za mrtvého. 

ZAPIŠTĚ SI JE DO DIÁŘE! 8 NEJOČEKÁVANĚJŠÍCH SERIÁLŮ ROKU 2019!

River byl starším bratrem Joaquina

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:40 úterý 25. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • 51
  FAIL
 • 26
  SUPER
 • 22
  WTF
 • 21
  OMG
 • 20
  LOL
 • 19
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART